1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Mamak Kız Meslek'ten "Ata'ya Saygı"
Mamak Kız Meslekten Ataya Saygı

Mamak Kız Meslek'ten "Ata'ya Saygı"

Ankara Mamak Teknik Kız Meslek Lisesi, 'Atatürk'ü Anma' haftası etkinlikleri çerçevesinde, 'Atatürk'ün Sevdiği Yemekler' Yemek Yarışması düzenlendi.

A+A-

Turkiyeegitim.com - Dr. Oetker, Tat Konserve, Yudum, Sanset Gıda'nın malzeme katkısı sağladığı lisede gerçekleştirilen yarışmada, Tekgıda-İş Sendikası Özel Kalem Müdürü Selen ELMAN ve Kadın Komisyon Başkanı Neslihan Nakaş TAŞOLUK Jüri Üyeliği yaptı.
 

Jüri başkanlığını Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Müşaviri Emine KIRAÇ'ın üstlendiği yarışmada Başkent Aşçılar Derneği'nden Mutfak Şefi Mustafa CEBELİ (TAFED) ve Başkent Aşçılar Derneği'nden Pasta Şefi Mehmet ÜNLER, Marsa Yağ Ürün ve Pastacılık Eğitim Şefi Yaşar SADIKOĞLU da jüri üyeliği yaptı.

Jürinin belirlediği kazananlar açıklandıktan sonra, Tekgıda-İş Sendikasına katkılarından dolayı teşekkür edilip, Mamak Milli Eğitim Müdürü Süleyman DURLANIK tarafından plaket verildi.

Ayrıca yarışmayı Mamak Belediye Başkanı Mesut AKGÜL ve EGO Genel Müdürü Necmettin TAHİROĞLU da izledi.

Yarışmaya katılan öğrencilere ait bilgiler, jüri üyelerinin isim ve unvanları, yarışma sonuçları aşağıdaki çizelgeye çıkarılmıştır.

 

 

YEMEK YARIŞMASI

SIRA NO

ADI SOYADI

SINIFI

YARIŞMA KONUSU

YARIŞMA SONUCU

1

 

BÜŞRA ARDANUŞ

11/T

ZEYTİNYAĞLI KURU FASÜLYE

I.LİK

MELTEM ÇETİN

11/T

2

HİCRAN ÜNAL

12/T

ZEYTİNYAĞLI KURU FASÜLYE

II. LİK

GÜLSENEM SARIOĞLU

12/T

3

SONGÜL BOZKIR

12/T

NOHUTLU TAVUKLU BAMYA

III. LÜK

SEVGİ ASLANER

12/T

4

DERYA KAHVE

12/C

ZEYTİNYAĞLI KURU FASÜLYE

MANSİYON

GİZEM TUĞÇE CENİK

12/C

5

GONCA DAĞAŞAN

12/T

NOHUTLU TAVUKLU BAMYA

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

GÖZDE YURDAKUL

12/T

TATLI YARIŞMASI

SIRA NO

ADI SOYADI

SINIFI

YARIŞMA KONUSU

YARIŞMA SONUCU

1

GÜLNİHAL GÜN

11/T

İRMİK HELVASI

I.LİK

EMRE AYDIN

11/C

2

KÜBRA DOĞAN

11/C

SELANİK TATLISI

II. LİK

ÖZNUR BEYAZIT

11/C

3

MERVE KOÇAKTUZ

11/C

SELANİK TATLISI

III. LÜK

DENİZ KOÇ

11/C

 

JÜRİ ÜYELERİMİZ:

1- EMİNE KIRAÇ   (MEB. BAKAN MÜŞAVİRİ)

2- SELEN ELMAN  (TEK GIDA İŞ SENDİKASI KADIN KOL. TEMSİLCİSİ)

3- NAKAŞ TAŞDUK  (TEK GIDA İŞ SENDİKASI KADIN KOL. TEMSİLCİSİ)

4-YAŞAR SADIKOĞLU (MARSA ÜRÜN VE PASTACILIK EĞİTİM ŞEFİ)

5-MUSTAFA CEBELİ (BAŞKENT AŞÇILAR DERNEĞİ ÜYESİ)

6-MEHMET ÜNLER (BAŞKENT AŞÇILAR DERNEĞİ ÜYESİ)

ataturk-yemekleri.jpg

ataturk-yemekleri-2.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.