1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Memur-Sen, 15 Temmuzun Nöbetçisi, 16 Nisan'ın Evetçisi Olacak
Memur-Sen, 15 Temmuzun Nöbetçisi, 16 Nisan'ın Evetçisi Olacak

Memur-Sen, 15 Temmuzun Nöbetçisi, 16 Nisan'ın Evetçisi Olacak

Eğitim-Bir-Sen Ankara 1 No’lu şube Binasının açılışına katılan Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Referandum sürecine ile ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

A+A-

Eğitim-Bir-Sen Ankara 1 No’lu şube Binasının açılışına katılan Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Referandum sürecine ile ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Sendika yöneticileri, il ve ilçe milli eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile sendika üyelerin katılımı ile yapılan açılışta gündemi değerlendiren Genel Başkan Yalçın,  15 Temmuz’un Nöbetçisi olan Memur-Sen camiasının 16 Nisan’ın da “evet”çisi olacağını açıkladı.

16 Nisan Anayasa değişikliği referandumunda evet oyu kullanacaklarını söyleyen Yalçın, bu kararlarının gerekçesini şöyle açıkladı: “Siyasi istikrar olmadan ekonomik istikrar ve toplumsal barış olmasının mümkün olmadığını biliyoruz. Altmış yıllık çok partili dönemde altmışı aşkın hükümet kurulduğuna şahit oluyoruz. Böyle bir memlekette siyasi istikrar olduğunu söylemek mümkün değil.  Siyasi istikrarsızlık ise en fazla dar gelirli vatandaşlarla kamu görevlilerini etkiliyor. Tırnağımızla kazıyarak elde ettiğimiz kazanımlar, siyasi belirsizliklere kurban gidiyor. Cumhuriyet dönemi tecrübesi göstermiştir ki mevcut parlamenter sistem ile yönetimde istikrar sağlanması olası değil. Bu nedenle biz de tercimizi bir hükümet sistemi deşikliğinden yana kullanarak teşkilat olarak  ‘evet’ için çalışacağız.”

MEMUR-SEN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ GÖRÜNÜMLÜ ÇETELERE BENZEMEZ

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen camiasının üyeleri ve kamu görevlileri ile ilgili çalışmalarının önemli kazanımlar elde edilmesini sağladığına işaret eden Yalçın, ancak sorumluluklarının bununla sınırlı olmadığına dikkat çekti. Ülkede yaşanan siyasi kaoslarda bazı sivil toplum görünümlü çetelerin milletten yana değil vesayetten yana tavır ortaya koyduğunu söyleyen Yalçın, “Beşli çetenin 28 şubat sürecinde üstlendiği rol, cumhuriyet mitinglerinde orduyu göreve davet eden örgütler ve daha niceleri, sendika görüğnümü altında millete düşmanlık ettiler. Ancak Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen her zaman milli iradeden yana tavır koymuş tertemiz bir maziye sahiptir. Ayrıca toplumsal talepleri görmezden gelen anlayışla mücadelede de çığır açmış bir camiayız. Mazimiz, önümüzdeki süreçte de önemli işlere imza atmamız yönünde beklenti oluşturmaktadır. Bu da sorumluluğumuzu bir kat daha arttırmaktadır.” şeklinde konuştu.

image001-154.jpgimage002-167.jpgimage003-140.jpgimage004-096.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.