1. YAZARLAR

  2. Muzaffer ARSLAN

  3. Muzaffer ARSLAN kimdir?
Muzaffer ARSLAN

Muzaffer ARSLAN

Muzaffer ARSLAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Muzaffer ARSLAN kimdir?

A+A-

1973 yılının soğuk bir kış gününde Gümüşhane’nin Kelkit ilçesi Söğütlü Köyü’nde dünyaya geldi. Babasının mesleği öğretmenlik olduğundan İlkokulu İstanbul, Erzincan ve Kelkit’te; Ortaokulu Söğütlü köyünde tamamladı.

 

Gümüşhane Mareşal Çakmak Öğretmen Lisesini bitirdikten sonra Erzurum Atatürk Üniversitesi, Kâzım Karabekir Eğiim Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünü kazandı. 1997 yılında bu bölümden mezun oldu. Aynı yıl kendi ilçesi Kelkit’te göreve başladı. 2002 yılında Ankara’ya tayin oldu. Halen Ankara Gölbaşı Ahmet Alper Dinçer Anadolu Lisesi’nde idareci olarak çalışmaktadır. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

 

Şiirle tanışması çocukluk yıllarında annesinin ona anlattığı halk hikâyelerine serpiştirilmiş manilere ve yine annesinin ezberinde olan kahramanlık şiirlerine dayanır. İlk şiirini ilkokul sıralarında yazar. Ortaokul onun şiire düşkün olduğu yıllardır. Yalnızlık duygusuyla yazdığı şiirler bu dönemin ürünleridir.

 

Adından ilk bahseden Kelkitli bir şair olan Ali Coşkun HIRİK’tir. “Geçmişten Günümüze Kelkit”(HİRİK, 2002) adlı eserde Kelkitli şairler arasında o da vardır. Şiirleri dikkat çekmiş ve olumlu eleştirilerle karşılaşmıştır. Gümüşhane Valiliğinin destekleriyle yayınlanmış olan “Gümüşhaneli Şairler Antolojisi”nde (HAYAL, 2007) hak ettiği yerini alır. 2008 yılında Ankara’da yayınlanan “Anne Konulu Şiirlerden Seçmeler” (PARMAKSIZ, 2008) adlı eserde annesine yazdığı şiirlerle yer almış ve adeta annesine olan vefa borcunu bir derece ödemeye çalışmıştır. “Türk Şairleri Şiir Antolojisi 5. Cilt” (GÜNDÜZ, 2008)’te şiirleri ile yer almıştır. İLESAM “2008 Şiir Antolojisi”nde şiirleri yayınlanmıştır., Resimli ve Metin Örnekli Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedisi, Elvan Yayınları, 11. Cilt, S: 34’te (İhsan IŞIK, 2009), “Gümüş Portreler” (HAYAL, 2010), adlı çalışmasında, Gölbaşılılar Birliği Bilim Kültür ve Edebiyat Dergisi “Cemre Dergisi’nde” özgeçmişi ve şiiriyle yer almıştır. Gümüşhaneli şair ve yazarların yer aldığı “Herfene Dergisi” nde Makale ve şiirleri yayınlanmaktadır. Şair, Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde yaşamaktadır.

 

Zamanını genellikle okumakla ve yazmakla değerlendirir. Şiire karşı ilgisi çocukluk yıllarına dayanır. Köyüne duyduğu sevgiyi 16 yıl önce derlemeye başladığı “Sözlü Tarih” çalışmasıyla ortaya koydu. Antoloji üyesi olan yazar-şair, ülke genelinde çalışmalarını sürdüren İLESAM -Türkiye İlim ve Edebiyat Sahipleri Meslek Birliği- üyesidir. Televizyonlarda şiir üzerine söyleşileri vardır.

 

Şair-Yazar Muzaffer ARSLAN, evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

 

Yayınlanmış eserleri:

                                                                                                                                       

1. Şiir: Yollarda Yoktun, Bakanlar Media, Erzurum, 2000

2. Şiir: Ay Yüzüne Vurunca, Gündüz Yayınları, Ankara, 2006

3. Söğütlü Beldesi Kültür Özellikleri - Sözlü Tarih- Bitirme Tezi, Erzurum, 1997

4. Okul Gazetesi: Genç Ufuklar Gazetesi Köşe yazıları, Ankara - Gölbaşı

5. Kelkit Çayı Gazetesi, Köşe yazıları (Makale), 1999–2002

6. TV 5’te “İstanbul’un Fethi ve Manevî Liderler” adlı Belgesel, 2007

7. SES TV’de “Şiir Sohbeti”, 2008

8. Antoloji.com’da düzenli olarak şiirleri yayınlanmaktadır.

9. “Cemre” dergisinde denemeleri yayınlanmaktadır.

10. “Herfene” dergisinde şiir ve denemeleri yayınlanmaktadır.

11. “Okul Müdürlerine Göre Öğretmenlerin Sahip Olması Gereken Nitelikler”, Ankara Üniversitesi Yüksek Lisans Tezi, Ankara-2010

 

Devam Eden Çalışmaları:

 

1.  Âşık Nasuhî (Muhlis AYDIN) “Şiirleri ve Sanatı”, kitap çalışması.

2. “Ülkeme Dair Denemeler”, kitap çalışması.

 

İLETİŞİM

E- Posta: muzafferarslan.tr@hotmail.com

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.