1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Şube müdürleri Maarif Müfettişi olabilecek
Şube müdürleri Maarif Müfettişi olabilecek

Şube müdürleri Maarif Müfettişi olabilecek

652 sayılı KHK’ya eklenen yeni bir madde ile, Milli Eğitim Bakanlığı’nda şube müdürü olarak çalışanların Bakanlık Maarif Müfettişi olarak atanması sağlandı.

A+A-

Akşam saatlerinde Meclis'e getirilen ve Milli Eğitim Bakanlığı'nda şube müdürü olarak çalışanların Bakanlık Maarif Müfettişi olarak atanmasını sağlayan yasa tasarısı kabul edildi.

Yeni yasaya göre, Bakanlık teşkilatında şube müdürü ve üstü olarak çalışanlar yapılacak mülakatta başarılı olmaları halinde Bakan onayı ile Bakanlık Maarif Müfettişi olarak atanabilecek.

Meclis'te onaylanan yasa şöyle:
Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde; 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (I) sayılı cetvelin Bakanlığa ait bölümünde yer alan Bakanlık Maarif Müfettişi unvanlı toplam serbest kadro adedine geçmemek üzere, Maarif Müfettişi, Eğitim Müfettişi, Milli Eğitim Denetçisi ve İl Eğitim Denetmeni unvanlarını ihraz etmiş olup halen Bakanlık teşkilatında görevli olanlar ile Bakanlık teşkilatında şube müdürü ve üstü kadrolarda fiilen çalışanlar ve milli eğitim uzmanı ile milli eğitim uzman yardımcılarından yönetmelikte belirlenen yabancı dil ve tez şartını karşılayanlar arasından yapılacak mülakatta başarılı olanlar, 9/3/2016 tarihli ve 6682 sayılı 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile belirlenen atama sayı sınırlarına tabi tutulmaksızın Bakan Onayı ile Bakanlık Maarif Müfettişi olarak atanabilir.

“Bakanlık teşkilatında halen şube müdürü ve üstü kadrolarda çalışanlar ile milli eğitim uzman yardımcıları arasından yapılacak atamaların sayısı, ihdas edilemez, Bakanlık Maarif Müfettişi kadro sayısının yüzde 5'ini geçemez”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.