1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Şükrü Kolukısa'dan Yöneticilere Birlik ve Beraberlik Mesajı
Şükrü Kolukısa'dan Yöneticilere Birlik ve Beraberlik Mesajı

Şükrü Kolukısa'dan Yöneticilere Birlik ve Beraberlik Mesajı

"Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, yöneticilerin çalışanları kimliklerine değil, ürettiklerine göre değerlendirmeleri gerektiğini belirterek, “Her kurumda her görüşten, her düşünceden, başka inançtan insanlar çalışıyor olabilir..."

A+A-

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, yöneticilerin çalışanları kimliklerine değil, ürettiklerine göre değerlendirmeleri gerektiğini belirterek, “Her kurumda her görüşten, her düşünceden, başka inançtan insanlar çalışıyor olabilir. Değerlendirmeleri, takdirleri bu gerçeklere göre değil, insanların emeklerine, ahlaklarına ve ürettiklerine göre yapmalıyız” dedi.

Eğitim-Bir-Sen Çankırı Şubesi ve Cihannüma Temsilciliği’nin iş birliğiyle düzenlenen ‘Yönetici Akademisi’ programı, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk,  İl Milli Müdürü Yusuf Yazıcı ve yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri ve okul yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda bir konuşma yapan Şükrü Kolukısa, iyi yetişmiş nesilleri olmayan milletlerin kalıcı zaferlerinin olmayacağına dikkat çekerek, “Ülkenin birliği, beraberliği, kardeşliği ve daha fazla zenginliği için çaba sarf etmesi gerekenler, kendi seçkin kimliklerini ve elde ettikleri imtiyazları daha fazla koruyabilmek adına, gerekirse vatana ihanet edebileceklerini ve genç dimağları da bu işe alet edebileceklerini bize göstermiştir. Bundan sonra, eğitim yöneticilerinin görevlerini bu hassasiyetle, hüsnü niyetle vatan ve büyük bir sadakatle bulundukları mahalli ve mevkiyi bu uğurda inisiyatif alarak, sorumluluk üstlenerek, ‘iyi yetişmiş nesilleri olmayan milletlerin asla kalıcı zaferleri olmaz’ bilinciyle daha dikkatli ve özverili çalışacaklarına gönülden inanıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Fikirlerimizin eylem alanı bulması için gayret ediyoruz

Sadece sayısal olarak büyümeyi, hacimsel olarak yenilenmeyi büyük bir sendikacılık olarak görmediklerini kaydeden Kolukısa, sözlerini şöyle sürdürdü: “Üye sayısı itibarıyla Türkiye’nin en büyük sendikası olsak da, nitelikli işlere imza atmazsak iri bir sendika oluruz ama asla büyük bir sendika olamayız. Onun için bulunduğumuz konumla, elde ettiğimiz başarılarla yetinemeyiz. İnsanların gönlüne dokunmaya, çalışanların haklarını savunmaya, emeğin değer ve karşılık bulması için daha fazla gayret etmeye, ‘helal ikinin haram dörtten büyük’ olduğunun daha iyi anlaşılması yönünde mücadele vermeye devam etmeliyiz. Sendika olarak bu anlayışla hareket ediyoruz. Bu bağlamda, sadece üyelerimizin özlük ve özgürlük haklarını savunmakla kalmıyor, aynı zamanda gençlerimizin yetişmesi için de projeler üretiyor, üyelerimizin mesleki gelişimleri konusunda mesafe kaydetmeleri için kurslar, seminerler organize ediyor, kitaplar hazırlıyoruz. Diğer taraftan da ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılarla fikirlerimizin eylem alanı bulması için gayret ediyor, çalışmalar yürütüyoruz.”

Çaba ve mücadelelerinin eğitim çalışanlarının temel haklarını muhafaza etmeye, daha da ileriye taşımaya yönelik olduğunu vurgulayan Kolukısa, “Bu yüzden, üstlendiğimiz sendikal misyon ve yürüttüğümüz çalışmalar tarihe not düşmek adına önem arz etmektedir. Eğer bir teşkilat, bir sendika, bir sivil toplum kuruluşu, mücadeleyi ve faaliyetleri anlamlı ve başarılı kılan nitelikli insan kaynağından, yaklaşımlardan yoksunsa, büyüklüğünün hiçbir anlamı olmaz. Çalışmalarımızı bu bilinçle gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.


Eğitim yöneticilerinin görev yaptıkları kurumlarda adaleti, hakkı temsil etmek zorunda olduklarını ifade eden Kolukısa, şunları söyledi: “Yöneticiler olarak, iş barışını ve huzuru tesis etmekle mükellefiz. Her kurumda, her görüşten, her düşünceden, başka inançtan insanlar çalışıyor olabilir. Yargılamaları, değerlendirmeleri, takdirleri bu gerçeklere göre değil, insanların emeklerine, ahlaklarına ve ürettiklerine göre yapmalıyız. Taraf olmak demek körü körüne taraf tutmak; adaleti engellemek, hakkı esirgemek demek değildir.” 

Karatekin: İlkleri yaşatan bir sendikayız

Şube Başkanı Kasım Karatekin, sendikacılıkta ilklere imza attıklarını belirterek, “Kitaplar, dergiler çıkararak, seminerler ve konferanslar vererek akademik sendikacılık anlayışıyla çıktığımız bu yolu siz değerli eğitim liderlerimiz, Yönetici Akademisi ile devam ettirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Amacımız, ildeki bütün yöneticilerimizin ‘Yönetici Akademisi’nden istifade etmesini sağlamaktır” diye konuştu.Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk ise, “Kurum İçi Yönetici İletişimi” konulu sunum yaptı.

Programın sonunda, şube başkanlığı yapan Selami İskender, İrfan Bilici ve Turgut Ünal’a, yaptıkları hizmetlerden dolayı plaket, katılımcılara da katılım belgesi verildi. 


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum