1. HABERLER

  2. Görevde yükselme sınavına harcırah ödenir mi?
Görevde yükselme sınavına harcırah ödenir mi?

Görevde yükselme sınavına harcırah ödenir mi?

Görevde yükselme için başka bir ilde sınava giren memura geçici görev yolluğu ödenir mi?

A+A-

Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü, 2010 yılında MEB'e verdiği görüşte, 

- 6245 sayılı Harcırah Kanununun 18 ve

 

- Merkezi Yönetim Harcama Belgeleri Yönetmeliğinin 22. maddesi,

 

hükümleri gereğince başka bir ilde görevde yükselme sınava giren memura geçici görev yolluğu ödenebileceğini belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.