1. HABERLER

  2. Görevlendirme Yöneticiler İçin Sınav Yapılmayacak
Görevlendirme Yöneticiler İçin Sınav Yapılmayacak

Görevlendirme Yöneticiler İçin Sınav Yapılmayacak

MEB haber, MEB yönetici atama, Görevlendirme Yöneticiler İçin Sınav Yapılacak Mı?

A+A-

Edindiğimiz bilgilere göre yönetici görevlendirmeleri ile ilgili yönetmelik taslağı hazırlanmaya başlanmış olup nisan ayı sonu veya mayıs ayı ilk haftası içinde yayınlanacak. Yönetmelik taslağında Müdür, Müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları için sınav yapılması kesinlikle söz konusu değildir.. 

 
Müdürlük görevlendirmesi için bazı kriterler konulacak;

Okul Müdürleri halen görevde olan müdürler, müdür başyardımcıları, müdür yardımcıları ile daha önceden müdürlük, müdür başyardımcılığı, müdür yardımcılığı, müdür yetkililik ve kurucu müdürlük yapmış olanlar arasında il milli eğitim müdürünün teklifi ve valinin onayı ile dört yıllığına görevlendirilecektir.Öğretmenler müdür olarak görevlendirilmeyecek.

-Müdür başyardımcılığı şuanda yürürlükte olan yönetmelikte olduğu gibi müdür yardımcıları arasından birisinin kurum müdürünün inhası İl milli eğitim müdürünün teklifi ve valinin onayı ile müdür başyardımcısı olarak görevlendirilecek.

Müdür yardımcıları öncelikle kendi okulundaki öğretmenlerden, istekli yoksa diğer okul öğretmenlerin arasından olmak üzere kurum müdürünün inhası İl milli eğitim müdürünün teklifi ve valinin onayı ile görevlendirilecek.
 
Dört yıllık görev sürelerinin hesabı
 
Dört yıllık sürenin hesaplanmasında her kademe yöneticiliği için, geçen süreler ayrı ayrı değerlendirilecektir. Müdürlükte geçen dört yıl, Müdür Başyardımcılığında geçen Dört yıl ve Müdürlükte geçen dört yıl şeklinde daha önce yöneticilik yapmış, yöneticilikten ayrılmış, yöneticiliğe belli bir süre ara vermiş ama sonradan yeniden aynı kademede sınava dayalı veya isteğe bağlı olarak müdürlüğe, müdür başyardımcılığına ve müdür yardımcılığına dönen yöneticilerin daha önce yaptıkları yöneticilik görevlerinin değerlendirilmeyeceği bunların en son yöneticiliğe sınavla atama tarihlerinin geçerliği olacağı.

Müdür, müdür başyardımcısı, müdür yardımcısı görevi devam ederken sınava girip başka bir okulda aynı görevlere atanan yöneticiler dört yıllık sürenin hesaplanmasında önceki görevlerinin değerlendirilmeyeceği en son sınavla atama tarihlerinin geçerli olacağı.
 
 Selam ve Saygılarımla 
 Fatih Genç

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum