1. HABERLER

  2. ÜDS Pazar günü
ÜDS Pazar günü

ÜDS Pazar günü

Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı Pazar günü yapılacak

A+A-

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce (ÖSYM) düzenlenen ÜDS, saat 9.30'da 22 il merkeziyle Lefkoşa ve Bişkek'te gerçekleştirilecek.

Bişkek'te sınav Türkiye saatiyle 09.30'da başlayacak. Sınavda adaylara 180 dakika süre verilecek.

Adaylar, sınava girecekleri yerlerin bilgisini gösteren sınava giriş belgelerini, TC kimlik numarası ve şifreleriyle ÖSYM'nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinebilecek.

Adayın fotoğrafının bulunduğu Sınava Giriş Belgesi, adreslere gönderilmeyecek.Adayların, internetten edinecekleri bu belgelerin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarıyla fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini sınavda yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

Sınava Giriş Belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacak. Sınava Giriş Belgesi'nin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret bulunan adayın sınavı geçersiz sayılacak.

Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlarla askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (muvazzaf askerler için geçerli değil) Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek.

Bunların dışındaki sürücü belgesi, meslek kimlik kartları gibi diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli sayılmayacak. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya TC kimlik numarası bulunmayan nüfus cüzdanlarıyla geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecek. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan aday, mazereti ne olursa olsun sınava alınmayacak, sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacak.

Adayların sınava girecekleri binaları sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacak.

Memurlar.net

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.