1. HABERLER

  2. Yeni yasa taslağı internette tartışılıyor
Yeni yasa taslağı internette tartışılıyor

Yeni yasa taslağı internette tartışılıyor

'Yükseköğretim Meydanı-Yeni Yasa 2012'' toplantıları düzenleniyor. Araştırma görevlileriyle yapılacak toplantılar canlı yayınlanacak.

A+A-

 


YÖK yeni yükseköğretim yasa taslağı çalışmasıyla ilgili görüş almak için ''Yükseköğretim Meydanı-Yeni Yasa 2012'' toplantıları düzenliyor. Araştırma görevlileriyle bugün başlayacak toplantılar, yeniyasa.yok.gov.tr adresinden canlı yayınlanacak.
 
Toplantılar kapsamında, hafta boyunca yardımcı doçentler, doçentler, profesörler, üniversite idari personeliyle ayrı ayrı bir araya gelinecek. Daha sonra da sivil toplum kuruluşu, sendika ve kamu kurum temsilcilerinin de katıldığı toplantılar düzenlenecek.
 
''Yükseköğretim Meydanı'' toplantılarında YÖK'ün yeni yükseköğretim yasa taslağına ilişkin görüşler alınacak, taslağın son halinin verilmesine yönelik çalışmalar yürütülecek. Toplantılar yeniyasa.yok.gov.tr adresinden hafta içi her gün 14.00-18.00 saatlerinde canlı izlenebilecek.
 
 
Toplantıların gündem konularını üniversitelerin statüleri, rektörlük seçimi ve atama modelleri, üniversite idari teşkilatlanma usulleri, yeni yasa taslağında Türkiye Yükseköğretim Kurulu'nun konumu, ÖYP sistemi, atama ve yükselme kriterleri oluşturacak. Toplantılarda ayrıca katılımcılar farklı konularda görüşlerini bildirebilecek.
 
YÖK BAŞKANI ÇETİNSAYA İLGİDEN MEMNUN 
YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya ve kurul üyeleri, taslak öneriye ilişkin rektörlerle yüz yüze görüşmelere de başladı. Rektörlerle yapılacak görüşmeler ay boyunca sürecek.
 
Taslağa üniversitelerden gelen öneri ve değerlendirmeler de yeniyasa.yok.gov.tr adresinden yayınlanmaya başlandı.
 
YÖK Başkanı Çetinsaya'nın, sitedeki ''ne düşünüyorsunuz'' bölümüne yeni taslağa ilişkin tüm kesimlerden gelen yorumlardan memnun olduğu belirtildi.
 
Yeni yasa çalışmaları sosyal medya kullanıcılarının da görüşlerine açıldı. Bu kapsamda sosyal paylaşım sitesi Twitter'da oluşturulan ''yeniyasayadogru'' kullanıcı hesabıyla düzenli bilgi aktarılıyor, gelen görüşler değerlendirilmek üzere tasnif ediliyor.
 
ntvmsnbc.com

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.