1. HABERLER

  2. SORU-CEVAP

  3. Norm kadro fazlası öğretmenler Halk Eğitim Merkezlerinde görevlendirilebilir mi?
Norm kadro fazlası öğretmenler Halk Eğitim Merkezlerinde görevlendirilebilir mi?

Norm kadro fazlası öğretmenler Halk Eğitim Merkezlerinde görevlendirilebilir mi?

Norm kadro fazlası öğretmenler Halk Eğitim Merkezlerinde görevlendirilebilir mi?

A+A-

 

Haziran 2011 tarihli ve 2645 Sayılı Tebliğler Dergisinde Yayımlanan Halk Eğitimi Faaliyetlerinin Uygulanmasına Dair Yönergenin “Ücretli uzman ve usta öğretici” başlıklı 9. maddesi 2. fıkrasında; “(2) Kendi okulunda/kurumunda aylık karşılığı ve zorunlu ücretli ek ders karşılığındaki çalışma sürelerini tamamlayamayan öğretmenlerin, merkezlerde görevlendirilmesi istek ve ihtiyaç doğrultusunda olur. Kurslarda görevlendirilmeleri kadrolarının bulunduğu okul ve kurumların günlük çalışma saatleri içinde olur. Kadrolarının bulunduğu okul/kurumların resmî çalışma saatleri dışında kurslarda görevlendirilmesi, öğretmenin isteğine bağlıdır.” hükümleri bulunmaktadır.
 
Bu hükümlere göre kendi okulunda/kurumunda aylık karşılığı ve zorunlu ücretli ek ders karşılığındaki çalışma sürelerini tamamlayamayan öğretmenler Halk Eğitim Merkezlerinde istek ve ihtiyaç doğrultusunda görevlendirilebilir.
 
Ahmet KANDEMİR
 
Memurlar.net Öğretmenler Bölüm Sorumlusu
www.memurlar.net

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.