Ali Yalçın: Yeniden Büyük Türkiye'nin Kurulmasını Engellemek İstiyorlar

Ali Yalçın: Yeniden Büyük Türkiye'nin Kurulmasını Engellemek İstiyorlar

Memur-Sen Türkiye Buluşması kapsamında Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Genç Memur-Sen, Emekli Memur-Sen, Kadın ve Engelli Komisyonları yönetim kurulu üyeleri ve il temsilcileriyle bir araya geldi.

Komisyonlar buluşmasında konuşan Ali Yalçın, "Tüm karanlık plan ve senaryolar; Türkiye’nin ortak tasavvurunu yıkmak, İdeallerinin önünü geçmek,  Yeniden Büyük Türkiye’nin kurulmasını engellemek, Adil Bir Dünyanın oluşumunda Türkiye’nin rol almasına taş koymak için yapılmaktadır. Terör saldırıları mazlumların ve mağdurların huzura kavuşmasını istemeyen lobilerin eseridir" dedi.


EMPERYALİZMİN KANLI OYUNLARINA BOYUN EĞMEYECEĞİZ

EMPERYALİZMİN KANLI OYUNLARINA BOYUN EĞMEYECEĞİZ

"Türkiye’nin özünde ve çekirdeğinde büyük bir ulu çınarın özü vardır" diyen Yalçın, "Bu tohumdan maki çıkmaz, ot olmaz. Bu tohumdan yine büyük bir çınar olur,  çünkü bu çınarın tohumunda imparatorluk geni vardır,  üç kıtayı yönetmiş bir irade ve küresel aktörlük DNA’sı gizlidir. Bu genetik kodların gelişimini engellemek isteyen, Türkiye üzerinde hesabı olan yabancı güçler,  iç bünyemizdeki zaaflarımızdan da yararlanarak Türkiye’yi bölgesinde itibarsızlaştırmak, hezimete uğratmak istemektedirler. Yerli ve milli düşüncenin temsilcileri olarak, emperyalizmin kanlı oyunlarına boyun eğmeyeceğiz" şeklinde konuştu.

BİRLİKTELİĞİ SAĞLIYACAĞIZ

BİRLİKTELİĞİ SAĞLIYACAĞIZ

Türkiye'nin, yüzyılın en büyük devletlerinden olma potansiyeline sahip olduğunu vurgulayan Yalçın, "Türkiye’yi yeniden büyük dünya devleti kılacak temel dinamik 78 milyonun birlik ve beraberliğidir. Bu kardeşliği tesis edecek ise komisyonlarımızla birlikte Memur-Sen’dir.  Türkiye’nin çatı kuruluşu olarak, düşünce, hedef ve hayal birlikteliğini birlikte sağlayacağız. Türkiye için en büyük tehdit karamsarlık, moral çöküntü, yarınlara ilişkin güven kaybı, gelecek endişesidir. Gelecek kaygısını artırmak, umutsuzluğu pompalamak, toplumu karamsarlığa itmek isteyen lobiler var. Bu lobilere inat, sizler Türkiye’nin geleceğine yönelik umutları artıracaksınız.  2000 yıllık bir tarihsel geçmişe, büyük bir medeniyet birikimine, güçlü devlet geleneğine sahip bir milletiz. Türkiye’yi umutsuzluğun, güvensizliğin, karamsarlığın ülkesi yaptırmayacağız, yaptırmayacaksınız. Yeniden Büyük Türkiye’ye ve İslam’ın adaleti ve ahlakı ile donanmış Adil Bir Dünyayı hep birlikte kurucağız" dedi.


YALÇIN'DAN KOMİSYONLARA ÇAĞRI

YALÇIN'DAN KOMİSYONLARA ÇAĞRI

Kadınlar, gençler, engelliler ve emeklilere büyük görevler düştüğünü ifade eden Yalçın, " 'Yeniden Büyük Türkiye', 'Güçlü Türkiye' adı her ne olursa olsun hedeflediğimiz Türkiye’nin asli öznesi gençler, engelliler, kadınlar ve emeklilerdir.  Türkiye’nin yeniden kuruluşunda sizler de olmalısınız. Bu yüzden yeni anayasa noktasında ‘siyasiler yapsın, biz uyalım, meclis yazsın biz uygulayalım’ pozisyonu almamalısınız.  Komisyonlar olarak, yeni anayasanın yapım ve yazım sürecinde aktif sorumluluk almalısınız, alanı dinamik tutmalısınız. Bu sizler için tarihi bir görev ve sorumluluktur. Bu sorumluğunuzu hakkıyla yerine getireceğinize olan inancımız tamdır" diye konuştu.


MENZİLİMİZİ GENİŞLETELİM

MENZİLİMİZİ GENİŞLETELİM

Yalçın sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Dünyada ve Türkiye’de kayıp nesillerin ortaya çıkmaması, yaşatmak için yaşama duygusuna sahip nesillerin küresel dünyanın her yerinde söz sahibi olması için Anadolu’yu karış karış dolaşarak toplumun değişik kesimlerine ulaşmaya, tecrübe paylaşımı yapmaya devam edelim. Hatta sınır ötesi kadın, gençlik, engelli ve emekli örgütleriyle de işbirliği içine girerek, menzilimizi genişletelim."

Toplantıda Memur-Sen Kadınlar Komisyonu Genel Başkanı Habibe Öçal, Engelliler Komisyonu Genel Başkanı Elvan Uğurlu, Emekli Memur-Sen Genel Başkanı Emin Şenver ve Genç Memur-Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan sırasıyla sunumlar gerçekleştirdi.


Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.