1. HABERLER

  2. İLAN

  3. AKADEMİK İLANLAR

  4. Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

A+A-

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz Fakülteleri ve Enstitüsünde açık bulunan Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun ilgili maddeleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesindeki genel şartları ve "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği"nin ilgili maddeleri ile "Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyeleri Yükseltme ve Atama Esasları" uyarınca Profesör, Doçent (Devamlı Statüde) ve Doktor Öğretim Üyeleri alınacaktır.

* Profesör kadrosuna başvuracak adayların; özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve tamamlanan doktora ve yüksek lisans tez çalışmalarını, araştırma faaliyetlerinin kurumsallaştırılmasına katkılarını, araştırma ve eğitim faaliyetlerine üniversite dışından sağladıkları kaynakları, üstlendikleri idari görevlerle ilgili bilgileri kapsayan belgeleri 1 nüsha dosya ve 5 adet CD veya USB ile ilanın yayım tarihinden itibaren l5 gün içinde Rektörlüğümüze,

* Doçent kadrosuna başvuracak adayların; özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarım, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora ve yüksek lisans tez çalışmalarını, araştırma faaliyetlerinin kurumsallaştırılmasına katkılarını, araştırma ve eğitim faaliyetlerine üniversite dışından sağladıkları kaynakları, üstlendikleri idari görevlerle ilgili bilgileri kapsayan belgeleri 1 nüsha dosya ve 3 adet CD veya USB ile ilanın yayım tarihinden itibaren l5 gün içinde Rektörlüğümüze,

* Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların ise; özgeçmişlerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, varsa yönetmiş oldukları yüksek lisans ve doktora tez çalışmalarını kapsayan belgeleri 1 nüsha dosya ve 3 adet CD veya USB ile ilanın yayım tarihinden itibaren l5 gün içinde ilgili Fakülte Dekanlıkları veya Enstitü Müdürlüğüne başvurmaları duyurulur.

(Üniversitemiz öğretim üyesi kadrolarına yapılacak ilk başvurularda yabancı dil koşuluna ilişkin olarak, "Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik"in 8. maddesinin 7. fıkrasında belirtilen şartlardan en az birinin sağlandığına dair belge ibraz edilmesi gerekmektedir.)

Birimi

Bölümü

Anabilim Dalı

Prof.

Doç.

Dr. Öğr. Üyesi

Aranan Nitelikler

Fen - Edebiyat Fakültesi

Moleküler Biyoloji ve Genetik

Genel Biyoloji

1

-

-

(a)(b)

Fizik

Katıhal Fiziği

-

-

1

(a), (c)

Çevre Bilimleri Enstitüsü

-

Çevre Teknolojisi

-

-

1

(a), (d)

Eğitim Fakültesi

Temel Eğitim

Okul Öncesi Eğitimi

-

1

-

(a), (e)

-

1

-

(a), (f)

Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi

Fen Bilgisi Eğitimi

-

-

1

(a), (g)

Matematik Eğitimi

-

-

1

(a)(h)

Aranan Nitelikler:

(a) Adayların bilimsel çalışmalarını yayınları ile kanıtlamış olması ve çok iyi derecede İngilizce bilmeleri gerekmektedir.

(b) Adayların moleküler biyoloji temelinde gelişim biyolojisi ve deneysel hayvan modelleri dahil genetik bilimi ve teknolojisinde deneyimli bulunması gerekmektedir.

(c) Adayların deneysel yoğun madde fiziği, nanomateryal yarı iletken optik spektroskopisi, ekziton fiziği ve 2 boyutlu malzemeler konusunda uzmanlaşmış olması gerekmektedir.

(d) Adayların çevre iktisadı ve davranışsal iktisat alanlarında uzmanlaşmış, sürdürülebilir doğal kaynak kullanımı konularında araştırma yapmış olması gerekmektedir.

(e) Adayların erken çocuklukta eğitim ortamlarının kalitesi, çocuk oyunu, sosyal ve duygusal öğrenme konularında yayın yapmış olması gerekmektedir.

(f) Adayların erken çocukluk eğitimi alanında çalışan öğretmenlerin müfredata ilişkin görüşleri ve sınıf içi uygulamaları, stres, mesleki kimlik ve tükenmişlik düzeyleri ve çocukluk hakkındaki düşünceleri üzerine nicel ve nitel araştırmalara dayalı yayın yapmış olması gerekmektedir.

(g) Adayların Fen Eğitimi'nde bilimsel pratikler, model kanıt ilişkisi ve iklim değişikliği konularında yayın yapmış olması gerekmektedir.

(h) Adayların istatistik eğitimi ve teknolojinin matematik eğitimine entegrasyonu konularında çalışmalarının olması gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.