e-Kurs öğrenci girişi, e-Kurs öğrenci başvuruları, e-kurs.eba.gov.tr

e-Kurs öğrenci girişi, e-Kurs öğrenci başvuruları, e-kurs.eba.gov.tr

e-Kurs öğrenci girişi yaparak başvurularınızı gerçekleştirmek için haberimizi inceleyebilirsiniz. MEB tarafından öğrencilere kolaylık olması açısından hazırlanan e-Kurs sistemi üzerinde öğrenciler başvurularını gerçekleştirebiliyor. 18 Ocak tarihine kadar

e-kurs.eba.gov.tr üzerinden e-Kurs öğrenci işlemlerini gerçekleştirmek oldukça basittir. Sizlere sunacağımız bağlantılar üzerinden 18 Ocak'ta sona erecek başvurulardan önce sisteme kayıt olabilir ve üniversite sınavlarına rahatlıkla hazırlanabilirsiniz. Öğrenciler e-Kurs sistemine e-kurs.eba.gov.tr üzerinden giriş yaparak ulaşabilirler. Kendilerine ait parola ve şifreleriyle işlemlerini gerçekleştirenler e-Kurs üzerinden işlem yapabilecekler.

e-Kurs kılavuzu

E-KURS ÖĞRENCİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ!E-KURS ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ BAŞVURULARI NE ZAMAN?
2. Dönem e-Kurs öğretmen başvurularının alınma ve ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanma işlemleri MEBBİS üzerinden 26 Aralık 2015 ile 2 Ocak 2016 tarihleri arasında; 3. Dönem e-Kurs öğretmen başvuruları ise 26-31 Mayıs 2016 tarihleri arasında alınacak. 2. Dönem e-Kurs öğrenci başvuruları öğretmen başvurularının ardından EBA üzerinden 3-18 Ocak 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 3. dönem başvuruları ise 6-12 Haziran 2016 tarihleri arasında tamamlanacak. E-Kurs sınıf şubeleri 2. dönemde 19 - 29 Ocak 2016'da 3. dönemde ise 13-19 Haziran 2016'da belirlenecek. 2. Dönem E-kurs 8 Şubat 2016'da EBA üzerinden hizmet vermeye başlayacak.

E-KURS ÖĞRETMEN BAŞVURULARI

Kurslarda görev almak isteyen kadrolu öğretmenler, Mebbis şifreleri ile e-kurs modülünden görev almak istedikleri kurs merkezi tercihlerini yaparak başvuruda bulunurlar. Kadrolu öğretmenler, kurs merkezi tarafından belirlenen derslerden atama branşları ile okutabilecekleri diğer derslerden kurs başvurusunda bulunabilirler. Öğretmenler, ilçe içinde görev almak istedikleri üç kurs merkezine kadar tercihte bulunabilir. Tercihleri dışında da görev almak isteyen öğretmenler “Tercihlerim dışında bir kurs merkezinde görevlendirilmek istiyorum” butonunu işaretleyerek ilçedeki öğretmen ihtiyacı bulunan herhangi bir kurs merkezinde görev alma talebinde bulunabilirler.

E-KURS ÖĞRENCİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ!

Ders ücreti karşılığında görev almak isteyen (ücretli) öğretmenler, e-kurs modülü üzerinden sisteme ilk girişte oluşturacakları şifre ile başvurularını yaparak, ilgili evrakı il/ilçe komisyonuna ulaştırır. Başvurular, http://odsgm.meb.gov.tr/kurslar veya https://e-kurs.eba.gov.tr internet adresinden e-Kurs modülü üzerinden gerçekleştirilir.

KURSLARA ÖĞRENCİ/KURSİYER BAŞVURULARI

Kurslara, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden her sınıf seviyesindeki istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilir.Örgün eğitime devam eden öğrenciler, okul/kurumlarından alacakları eba şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapar. Açık öğretim öğrencileri, halk eğitimi merkezi müdürlüklerince e-kurs modülünden verilecek e kurs şifresi ile il/ilçe millî eğitim müdürlüklerindeki DYK komisyonlarınca belirlenen okulları tercih edecek şekilde başvurularını gerçekleştirir.Özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler (özel okul öğrencileri), okullarının bulundukları ilçedeki kurs merkezlerinin birine başvurarak alacakları e-kurs şifresi ile aynı ilçedeki kurs merkezlerinden birine e-kurs modülü üzerinden başvuru yapar. Kursiyerler, halk eğitim merkezi müdürlüklerine diploma veya mezuniyet belgesi ile müracaat ederek, alacakları e-kurs şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvurur. Öğrenci/kursiyerler devam etmek istedikleri kurs merkezince belirlenen derslerden ve sisteme başvuru yapan öğretmenler arasından tercihte bulunurlar.Resmî örgün eğitim kurumu öğrencileri aldıkları eba şifresi ile kurs başvurusu yapabilir, eba ders içeriklerinden yararlanabilir ve ÖDSGM tarafından yayımlanacak olan elektronik deneme sınavlarına katılabilirler. Açık öğretim okulları ve özel öğretim kurumlarına devam etmekte olan öğrenciler ile kursiyerler ise e-kurs kullanım şifresi ile kurs başvurusu yapabilir ve ÖDSGM tarafından yayımlanacak olan elektronik deneme sınavlarına katılabilirler.

KURS DÖNEMLERİ

DYK'lar; I. dönem, II. dönem ve III. dönem (yaz) kursları olmak üzere üç dönemde açılır. I. dönem kursları, en geç ekim ayının ilk haftası başlar ve yarıyıl tatiline kadar devam eder. II. dönem kursları, en geç mart ayının ilk haftasında başlar, ders yılının sonuna kadar devam eder. III. dönem kursları, ders yılının bitmesi ile başlar, bir sonraki ders yılının başlamasına kadar devam eder. Bu kurslar 20 Haziran - 11 Eylül 2016 tarihleri arasında planlanır. Yıllık açılan kurslar I. ve II. dönemi kapsayacak şekilde ders yılı süresince devam eder.
e-Kurs öğrenci girişi yaparak başvurularınızı gerçekleştirmek için haberimizi inceleyebilirsiniz. MEB tarafından öğrencilere kolaylık olması açısından hazırlanan e-Kurs sistemi üzerinde öğrenciler başvurularını gerçekleştirebiliyor. 18 Ocak tarihine kadar başvurularını gerçekleştirerek e-kurs.eba.gov.tr üzerinden e-Kurs öğrenci girişi yapanlar online olarak sınava hazırlanabilecekler. Sizler de e-kurs.eba.gov.tr üzerinden e-Kurs öğrenci girişi yaparak sınavlara hazırlanmak istiyorsanız haberimizi inceleyebilirsiniz.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.