1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. e personel Modülü Öğrenim Bilgileri Güncellenmesi
e personel Modülü Öğrenim Bilgileri Güncellenmesi

e personel Modülü Öğrenim Bilgileri Güncellenmesi

Bakanlığımızın "e personel modülü Öğrenim Bilgileri" ekranı ile ilgili yaptığı çalışma hakkındaki talimatı gereği kurumlarımızın alttaki açıklamalar ışığında 15 KASIM 2012

A+A-

 

Bakanlığımızın “e personel modülü Öğrenim Bilgileri” ekranı ile ilgili yaptığı çalışma hakkındaki talimatı gereği kurumlarımızın alttaki açıklamalar ışığında 15 KASIM 2012 tarihine kadar işlem yapması gerekmektedir.
  
  
2- Personelin mebbis öğrenim bilgileri ekranındakilerden hariç  mezuniyet bilgisini var ise; eklenmesi için mezuniyet belgeleri ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne başvurması gerekmektedir.

Bakanlık Talimatı
Yeni mezunların öğrenim bilgileri Web servisi aracılığı ile YÖK’ten alınması planlanmaktadır. YÖK veri tabanındaki öğrenim bilgileri ile Bakanlığımız veri tabanındaki öğrenim bilgileri kodlarının uyumlu hale getirilebilmesi ve mevcut personelin öğrenim bilgilerinin güncellenmesi amacıyla e-Personel Modülü öğrenim bilgileri ekranına “YÖK Mezun Okul Bilgileri (Yeni)” açılmıştır. Bu nedenle;
 1-      Bu güncellemenin yapılabilmesi için; İlinizde MEBBİS yöneticileri tarafından öğrenim bilgileri ekranında tüm eğitim kurumu müdürlüklerine güncelleme yetkisi verilecektir. Güncelleme işlemi eğitim kurumu müdürlükleri tarafından, il/ilçe milli eğitim müdürlüğü personelinin öğrenim bilgileri ise il/ilçe özlük birimi tarafından güncellenecektir.
2-      Öğrenim bilgilerinde daha önce girilen kayıtlar pasif olarak yansıtılmıştır.
3-      Yapılan ekranda;  pasif olarak gelen kayıtlar, aktif olarak gelen ekrana aynen işlenecektir.
4-      Personelin yüksek öğrenimi ile ilgili kayıtlarının tamamının tek tek güncellenmesi gerekmektedir. (Örneğin: ilgilinin ön lisansı, lisansı, yüksek lisansı, doktorası var ise hepsi ayrı ayrı güncellenecektir.)
5-      Personele eğitim kurumu müdürlüğü tarafından duyuru yapılarak öğrenim bilgilerinin doğru olup olmadığını kontrol edilmesi sağlanacaktır.
6-      Eski kayıttaki öğrenim bilgisi hatalı ise yeni kayıt mezuniyet belgesine uygun olarak aktif olan ekrandan girilecektir.
7-      Sistemde bulunmaması nedeniyle girilemeyen öğrenim bilgileri ekte gönderilen Excel listesine formatı bozulmadan (Üniversite, fakülte, bölüm ve anabilim dalı )işlenecek ve mezuniyet belgesi taranarak Excel tablosu ile birlikte kurum müdürlüğü tarafından e-posta ile Bakanlığımıza (ikgm_denetleme3@meb.gov.tr) gönderilecektir. (Resmi yazı ile gönderilmemesi)
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.