Geçmiş Çıkmış Ehliyet Sınav Soruları ve Cevapları 2015 MEB Sayfası - Haber Merkezi

Geçmiş Çıkmış Ehliyet Sınav Soruları ve Cevapları 2015 MEB Sayfası - Haber Merkezi

Sürücü adaylarına yönelik çıkmış ehliyet sınav soruları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayınlanan geçmiş dönem ehliyet soruları indir yükle çöz çalış Yapılacak olan sürücü adayları sınavına girecekler dikkat.

Geçmiş Çıkmış Ehliyet Sınav Soruları ve Cevapları 2015 MEB Sayfası - Haber Merkezi

Yeni yasaya kalmak istemeyen birçok sürücü adayı bugün ehliyet sınavında ter döktü. İlk yardım, trafik ve motor testlerine cevap verdiler. Yine 29 Ağustos 2015 ehliyet sınav sonuçları ise 8 Eylül'de tarihinde MEB tarafından açıklandı.
 

Karayolları, Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, ömür boyu ehliyet dönemini kapattı. Ehliyetler sınıfına göre 5 ile 10 yılda bir yenilenecek. Yeni ehliyet alma daha da zorlaşacak. Geçmiş Çıkmış Ehliyet Sınav Soruları 2015 Cevapları 

Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan yeni yönetmelikle, sürücü kurslarına ilk defa başvuracaklar için 2 yıllık stajyerlik şartı getiriliyor. Yeni yasaya göre, sürücü kursuna başvuran ve sınavlarda başarılı olan kursiyerler, 2 yıl süreyle stajyer sayılacak. Çıkmış Ehliyet soruları 2015

Sürücünün bu sürede 75 ceza puan hakkı olacak. Bu süre zarfında ceza puan hakkını dolduran adayın geçici ehliyeti iptal edilecek. Bu kişilerin, ehliyet almak için yeniden sürücü kursuna müracaat etmesi gerekecek.

Geçmiş Çıkmış Ehliyet Sınav Soruları ve Cevapları 2015

Yönetmelikle şu anda verilen 9 ehliyet sınıfı ise 18’e yükselecek. Otomobil, motosiklet gibi küçük ehliyetler 10, otobüs, kamyon gibi büyük ehliyetler 5 yılda bir değiştirilecek.

 

Bu işlemler sırasında sağlık raporu ise şart. Yönetmelik hükümleri doğrultusunda, ehliyetler 1 Ocak 2016’dan itibaren 15 lira karşılığında yenilenecek.


 Milli Eğitim bakanlığı tarafından yapılan ehliyet sınavı sona erdi. Sürücü adayları şimdi soruların cevaplarını öğrenmek istiyor. Bilindiği üzere MEB soruları açıkladı. Adaylar aşağıdan soru cevap paylaşımı yaparak akıllarındaki sorulara bir nebze de olsa yanıt buluyorlar.

Yeni direksiyon sınavları akan trafik içerisinde, her türlü hava ve yol koşullarında en az 30 dakika yapılıyor. Yeni uygulamaya göre, sınava başlarken emniyet kemerini takmayan sürücü adayının sınavı başlamadan bitecek. Kalkış sırasında sinyal vermeyen, emniyetli ve rahat kalkış yapamayan sürücü adayının sınavına devam edilmeyecek.

29 Ağustos Ehliyet Sınav Soruları 

 

Milli Eğitim Bakanlığı 29.08.2015 Tarihli Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı, soru ve cevapları açıkladı.

*Yeni Müfredat İçin Tıklayınız

*Eski Müfredat İçin Tıklayınız

 

Direksiyon sınavı değerlendirme formunda sürücü adayının yapmaması gereken hatalar belirtilmiş olup bu hatalardan bazılarını bir kez, bazılarını iki kez yapan sürücü adayı sınavda başarısız olacak. Daha önceki sınavlarda yapılmayan iki araç arasına parketme manevrası direksiyon sınavın olmazsa olmazlarından olacak. Motosiklet sürücüleri ise akan trafiğe çıkmadan önce trafiğe kapalı alanlarda işaretler arasında slalom yapacaklar, ayrıca özel bir platform üzerinde dengeli sürüş becerisi gösterecekler.

Bugüne Kadar Çıkmış Tüm Ehliyet Soruları İçin Tıklayınız

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.