1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB HABER

  4. Görevlendirmelerde, Ders ve Ek Ders Görevleri Yapılmış Sayılmalıdır
Görevlendirmelerde, Ders ve Ek Ders Görevleri Yapılmış Sayılmalıdır

Görevlendirmelerde, Ders ve Ek Ders Görevleri Yapılmış Sayılmalıdır

Eğitim-Bir-Sen olarak, Millî Eğitim Bakanlığı’na başvurarak, Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın 16. maddesinin Okul Spor Faaliyetleri Yönetmeliği’nin 22. maddesiyle birlikte değerlendirilerek...

A+A-

Eğitim-Bir-Sen olarak, Millî Eğitim Bakanlığı’na başvurarak, Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın 16. maddesinin Okul Spor Faaliyetleri Yönetmeliği’nin 22. maddesiyle birlikte değerlendirilerek, okullar arası spor yarışmaları kapsamında geçici görevlendirilenlerin, bu görevleri süresince üzerlerinde bulunan ders ve ek ders görevlerini yapmış sayılamayacakları ve ek ders ücretinden faydalandırılamayacakları yönündeki görüş yazılarının iptal edilmesini istedik.

Bakanlık Personel Genel Müdürlüğü tarafından il millî eğitim müdürlüklerine gönderilen muhtelif görüş yazılarında, gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğünce düzenlenen okullar arası spor yarışmaları kapsamında geçici görevlendirilenlerin, bu görevleri süresince üzerlerinde bulunan ders ve ek ders görevlerini yapmış sayılamayacakları, Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın 16. maddesinin ikinci fıkrası kapsamında ek ders ücretinden yararlanamayacakları yönünde mütalaada bulunulmuştu. Ancak Okul Spor Faaliyetleri Yönetmeliği’nde okullar arası spor yarışmalarında görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerin yarışma süresince görevli izinli sayılacakları hüküm altına alınmıştır. Yine Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’da, verilen yetki uyarınca valiliklerce yurt içinde düzenlenen her türlü eğitsel gezi, konferans, kurs ve seminerlerde görevlendirilenlerin fiilen yerine getirdikleri bu görevleri süresince, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevleri varsa bu görevlerini yapmış sayılacakları yönünde hüküm bulunmaktadır.

Bu çerçevede okullar arası spor yarışmalarında görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerin yarışma süresince görevli izinli sayılarak üzerlerinde bulunan ders ve ek ders görevlerini yapmış sayılmaları gerekmektedir. Aksi değerlendirmeler, okullarda yeterli fiziksel ve eğitsel altyapı oluşturularak öğrencilerin spor aktivitelerine erişimlerinin sağlanması, sporun tabana yayılması, öğrencilerin erken yaşta spora yönlendirilmesi ve yetenekli öğrencilerin keşfedilmesi, beden eğitimi ve spor alanında ihtiyaç duyulan alanlar için nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi, gençlik ve spor alanındaki çalışmaları sekteye uğratarak okul spor hizmetlerinin ve faaliyetlerinin amacına aykırı olacaktır.

Başvuru yazımız için tıklayınız

2020 yılında satılan en ucuz sıfır otomobiller

2020 yılında satılan en ucuz sıfır otomobiller

Sıfır araçlara talep artıyor. Özellikle 150 bin TL 2020 model sıfırı otomobiller daha bayilere gelmeden satışı gerçekleşiyor. Özellikle ikinci el...

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.