1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. İlçe Müdürleri Görevde Yükselme Kapsamına alınmalı
İlçe Müdürleri Görevde Yükselme Kapsamına alınmalı

İlçe Müdürleri Görevde Yükselme Kapsamına alınmalı

Danıştay İDDK: İlçe milli eğitim müdürleri de görevde yükselme kapsamına alınmalı

A+A-

12 Ekim 2013 gün ve 28793 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğinin bazı maddelerinin yürütmesinin durdurulması ve devamında iptal edilmesi hususunda açılan davada;

Danıştay İkinci Dairesinin 14.5.2014 gün ve E.2013/10840 sayılı kararıyla Yönetmeliğin 21. Maddesi hakkında daha önce yürütmenin durdurulması kararı verildiği için yeniden yürütmenin durdurulması hakkında karar verilmesine yer olmadığına karar verilmiş, diğer maddeler yönünden ise yürütmenin durdurulması isteğinin reddedilmesi üzerine davacı Eğitim Sen tarafından kararın yürütmenin durdurulması reddedilen kısmı için Danıştay İdare Dava Daireleri Kuruluna başvurarak itiraz edilmişti.

- Danıştay İDDK, 23.10.2014 gün ve İtiraz No: 2014/703 sayılı kararıyla Yönetmeliğin 23. maddesinde yer alan "ilçe milli eğitim müdürü" ibaresinin yürütmesini durdurmuştur. Buna göre ilçe milli eğitim müdürlüklerine atanma da görevde yükselme kapsamına alınacaktır.

- Danıştay İDDK, bölge hizmeti yükümlülüğünü yerine getirmiş olan eğitim yöneticilerinden, tercihlerine göre ataması yapılamayan veya tercihte bulunmayan yöneticilerin atamalarının Bakanlıkça elektronik ortamda gerçekleştirilecek kura sonucuna göre öncelikle alt bölgelere ve resen yapılmasını kurala bağlayan 29/2. maddesinin son cümlesinde yer alan "öncelikle alt bölgelere ve" ibaresinin de yürütmesini durdurmuştur.

- Danıştay İDDK ayrıca Yönetmeliğin 22/4. maddesinde eğitim uzmanlığı kadrosuna atanma yöntemi konusunda herhangi bir düzenlemeye yer verilmemesine ilişkin eksik düzenlemenin de yürütmesini durdurmuştur.

Danıştay İDDK, 23.10.2014 gün ve İtiraz No: 2014/703 sayılı kararını bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Memurlar.Net - Özel

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.