1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. İlinizde Formatör Görevlendirmesi Yapıldı mı?
İlinizde Formatör Görevlendirmesi Yapıldı mı?

İlinizde Formatör Görevlendirmesi Yapıldı mı?

Yirmi kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevlendirme işlemlerini yapmıştır. Bazı milli eğitim müdürlüklerinde ise yaprak kımıldamamıştır.

A+A-
Bir orkestra uyumu içerisinde çalışması gereken Milli Eğitim Bakanlığı maalesef formatör görevlendirmeleri konusunda da her müdürlükten ayrı bir ses çıkmıştır.
 
Bazı Milli Eğitim Müdürlükleri görevlendirme işlemlerine Ağustos 2012 tarihinden başladığı halde, bazı milli eğitim müdürlüklerinde ise yaprak kımıldamamış, bugüne kadar herhangi bir işlem yapılmamıştır.
 
Bilişim Teknolojileri dersi, 2006 yılından önce müfredata zorunlu olarak girmiş, 2006 yılında dersin zorunluluğu kaldırılmış, seçmeli hale getirilmiştir. Bu durum Bilişim Teknolojileri dersi ve öğretmenlerinin sorunları arttırmıştır. Bu öğretmenlerin, nerdeyse, tamamı okullarda norm kadro fazlası durumundadır. Bilişim Teknolojileri öğretmenleri MEB tarafından okullarda Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmeni, il ve ilçelerde ise Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmeni olarak görevlendirilmeler sıkıntıyı bir nebze olsun giderecektir.
 
İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin web sayfalarını incelediğimizde; Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü, Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü, Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü, Tunceli Milli Eğitim Müdürlüğü, Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü, Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü, Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü, Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü, Afyon Milli Eğitim Müdürlüğü, Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü, Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü, Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğü, Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü, Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü, Sinop Milli Eğitim Müdürlüğü, Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü, Şırnak Milli Eğitim Müdürlüğü, Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü, Tunceli Milli Eğitim Müdürlüğü, Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü formatör görevlendirmelerini bitirmiş, ya da işlemlere devam etmektedir.Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü "2012-2013 öğretim yılı formatör öğretmen görevlendirmeleri ile ilgili Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne bilgi sorulmuştur. Bakanlıktan gelen bilgi üzerine işlem yapılacaktır." diye duyuru yaparak bakanlıktan gelecek olan cevabı beklemektedir.
 
A. Rasim Asker

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.