1. HABERLER

  2. İLAN

  3. AKADEMİK İLANLAR

  4. Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı
Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Kadir Has Üniversitesi Rektörlüğünden:

A+A-

ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

Üniversitemize 2547 sayılı Kanun ile “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nde öngörülen koşullara ek olarak, Üniversitemiz web sayfasında yayınlanan Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak öğretim üyesi alınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Doçent kadrolarına başvuracakların Kadir Has Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterlerinde belirtilen niteliklere sahip olmaları gerekmektedir.

Adayların KHÜ Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterlerinin Ek-2 tablosundaki sıralamaya uygun olarak hazırlanmış oldukları (Doçentlik için 4 takım)  bilimsel dosyaları ile birlikte Kadir Has Üniversitesi, Kadir Has Kampüsü Personel Dairesi 34083-Cibali /İSTANBUL adresine ilan başvuru süresi içinde başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları ile postayla yapılan başvurular ve Internet üzerinden yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru dosyasında eksik belge olması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru süresi, ilan tarihinden itibaren 15 gündür. (Günlük gazetede ilan tarihinden en son tarihli olanı dikkate alınacaktır.)

Adayların bilimsel dosyalarında bulunacak belgeler:

1. Dilekçe,

2. Özgeçmiş,

3. Üniversitemiz web sayfasında (http://www.khas.edu.tr/egitim/atanma-yukseltme-kriterleri.html) adresinde yayınlanan Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterlerinin Ek-2 tablosundaki sıralamaya uygun düzenlenmiş yayın listesi ve dokümanları ile bu yayınlar dışındaki diğer faaliyetlerin listesi

4. Akademik unvanının gerektirdiği onaylı diploma ve belgelerin fotokopileri (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Doçentlik belge asıllar ile birlikte geldiğinde diploma onayları yapılabilecektir.) Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

5. Yabancı dil yeterliliğini gösteren belge

6. Erkek adaylar için askerlik durum belgesi

 

Birimi

Bölümü

Akademik Unvan

Adet

Özel Koşullar

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Ekonomi

Doçent

1

Ekonometri ve özellikle Nonparametrik ve Yarı-Parametrik Regresyon, Model Seçim Kriterleri, Zaman Serileri Analizi ve Modellemesi, Panel Veri Analizleri, Bootstrap - Çapraz Geçerlilik, Nedensellik ve Hesaplamalı Analiz, Uygulamalı Ekonometri ve İktisat alanlarında akademik çalışmalar yapmış olmak; İstatistik, Ekonometri ve Uygulamalı Ekonometri alanlarında ders tecrübesi bulunmak.

Sanat ve TasarımFakültesi

Mimarlık

Doçent

1

Mimari Koruma ve restorasyon alanında uzman olan, bu konuda lisans ve lisansüstü ders verecek ve proje atölyesi yürütecek akademik ve mesleki birikime sahip, fonlu araştırma projesinde yürütücü veya araştırmacı olarak yer almış.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Bilgisayar Mühendisliği

Doçent

1

Doktorasının Bilgisayar Mühendisliği veya Bilgisayar Bilimleri dalında yurtdışından ve tercihen A.B.D’den olması, Uluslararası saygın dergilerde yayınlarının bulunuyor olması, En az 5 yıl ve yurtdışında öğretim üyesi olarak akademik iş tecrübesinin olması, Proje yöneticisi veya eş yöneticisi olarak araştırma deneyiminin olması, Özellikle, sanal örgütleşimler ve sosyoteknik dizgeler, sosyal ağlar, örün ve metin madenciliği gibi konularda araştırma ve yayınlarının olması.

 

 

Başvuru Adresi

Kadir Has Üniversitesi Cibali Kadir Has Kampusü

Personel Daires

34083 - Cibali/İSTANBUL


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.