1. HABERLER

  2. İLAN

  3. AKADEMİK İLANLAR

  4. Kayseri Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
Kayseri Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Kayseri Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Kayseri Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

A+A-

Kayseri Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. Maddesi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkartılan ilgili yönetmelik hükümleri ile Kayseri Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri doğrultusunda öğretim üyeleri alınacaktır. Öğretim Üyeliğine başvuru süresi, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür. İlan olunur.

1 - Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere öğretim üyeleri alı nacaktır.

2 - Kanuni şartlara haiz adayların başvuru süresi içerisinde; Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı'na bizzat başvurmaları gerekmektedir.

3 - Devlet hizmetine girmede aranı lan genel ş artlara haiz olmakla birlikte, 2547 Sayı l ı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Kayseri Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütlerinde belirtilen şartları taşıyor olmak. (İlgili kadrolara başvuran adayların Kayseri Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri'ni sağlayıp sağlamadığı ilgili birimin yönetim kurulunca seçilecek 3 (üç) öğretim üyesinden oluşan bir komisyon tarafından değerlendirilir ve rapora bağlanır. Ölçütleri sağlamadığı tespit edilen adayların başvuruları kabul edilmez)

4 - Kayseri Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri Üniversitemiz web sitesinde (www.kayseri.edu.tr) ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının web sitesinin ana sayfasının Atanma Kriterleri bölümünde yer almaktadır

5 - Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayları n başvuruları dikkate alınmayacaktır.

6 - İlan hakkında Kayseri Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı'nın 0352 207 66 6645073 numaralı telefonundan bilgi alınabilir.

7 - Başvuru evrakları ve yayı n dosyaları geri iade edilmeyecektir. İ lan edilen kadrolara uygun olmadığı sonradan anlaşılan başvurular atamaları yapılmış olsa dahi geçersiz sayılarak atamalar iptal edilecektir.

8 - Yurtdışından alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

DOÇENT KADROLARINA BAŞVURU İÇİN

- Adayları n ilan edilen doçentlik kadrosuna başvurabilmeleri için durumlarının Kayseri Üniversitesi'nde açık bulunan doçentlik kadrolarına başvurma, yükseltilme ve atanma konusunda Senato ilkelerinin ilgili maddelerinde belirtilen şartlara uygunluğunun ilgili komisyon tarafından kabulü zorunludur.

- 2547 sayı l ı Kanun'un 24. maddesinde belirtilen ş artlara haiz olmak,

- Adayları n, dilekçe, özgeçmiş ve yayı n listesi ile noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora veya tıpta uzmanlık veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi, yabancı dil belgesi, askerlik durum belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi ve iki adet fotoğrafı (Çalışmalarını kapsayan 4 takım dosya haricinde) Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir

DR. ÖĞRETİM ÜYESİ KADROLARINA BAŞVURU İÇİN

- Adayların ilan edilen Dr. Öğretim Üyesi kadrosuna başvurabilmeleri için durumlarının Kayseri Üniversitesi'nde ilgili birimde açık bulunan Dr. Öğretim Üyesi kadrolarına başvurma, yükseltilme ve atanma konusunda Senato İlkelerinin ilgili maddelerinde belirtilen şartlara uygunluğunun ilgili komisyon tarafından kabulü zorunludur.

- 2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak.

- Adayların, dilekçe, özgeçmiş, yayın listesi ile noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, tıpta uzmanlık veya sanatta yeterlik belgeleri, nüfus cüzdan fotokopisi, yabancı dil belgesi, askerlik belgelerinin tasdikli örneği ve iki adet fotoğrafı (Çalışmalarını kapsayan 4 takım dosya haricinde) Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir. Dr. Öğretim Üyesi adayları Personel Daire Başkanlığına başvuru yaptıktan sonra, son başvuru tarihinden önce olmak kaydıyla 4 takım yayın dosyasını ilan verilen birime (Fakülte/Yüksekokul/MYO ) teslim edeceklerdir.

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) veya YDS sınavından; fakülte ve yüksekokul kadrolarına yapılacak atamalar için en az 65 (altmış beş) puan ya da eşdeğeri kabul edilen bir dil sınavından en az 65 (altmış beş) puanın muadili bir puan, meslek yüksekokulu kadrolarına yapılacak atamalar için en az 55 (elli beş) puan ya da eşdeğeri kabul edilen bir dil sınavından en az 55 (elli beş) puanın muadili bir puan almış olmak. Çalışma alanı bir yabancı dil olan bölümlerde çalışma alanı dışındaki başka bir dilde eşdeğeri kabul edilen merkezi bir yabancı dil sınavından fakülte ve yüksekokul kadrolarına yapılacak atamalar için en az 65 (altmış beş) puan veya muadili bir puan, meslek yüksekokulu kadrolarına yapılacak atamalar için en az 55 (elli beş) puan veya muadili bir puan almış olmak.

Not:

- 2547 Sayılı Kanun'un Ek 38. maddesi uyarınca belirlenen %20'lik kota kapsamı nda başvuru yapılabilecek Dr. Öğr. Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.

- Başvuruda bulunan adayların yayın dosyalarının içerisine Üniversitemiz Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütlerinde kullanılan puanlama tablolarına göre hazırlayacakları puanlama tablosu eklemeleri gerekmektedir.

- Ayrıntılı bilgi Üniversitemiz (www.kayseri.edu.tr) web sayfasının duyurular kısmında mevcuttur.

İLAN

NO

BİRİMİ

BÖL/ABD/

ASD/PROG

UNVANI

DRC

ADET

AÇIKLAMA

1001

Develi İslami İlimler Fakültesi

Hadis

Doçent

2

1

Doçentliğini Hadis Alanında Almış Olmak.

1002

Develi İslami İlimler Fakültesi

Din Bilimleri

Dr. Öğr. Üyesi

2

1

Dinler Tarihi Alanında Doktora Yapmış Olmak.

Yeni Dini Hareketlerle İlgili Çalışmaları Bulunmak.

1003

Bünyan MYO

Sivil Savunma ve İtfaiyecilik

Doçent

1

1

Doçentliğini Kimya Alanında Almış Olmak.

İndoller ve Ağır Metaller Konularında Çalışmaları

Olmak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.