1. HABERLER

  2. İLAN

  3. AKADEMİK İLANLAR

  4. Kırıkkale Üniversitesi öğretim Üyesi Alım İlanı
Kırıkkale Üniversitesi öğretim Üyesi Alım İlanı

Kırıkkale Üniversitesi öğretim Üyesi Alım İlanı

Kırıkkale Üniversitesi öğretim Üyesi Alım İlanı

A+A-

Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 ve 2914 sayılı Kanun, "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği"nin yürürlükteki ilgili maddeleri ile Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Başvuruda bulunacak adaylar, yazışma adreslerini içeren, başvurdukları bölüm ve anabilim/anasanat dallarını belirttikleri dilekçelerine, yayın dosyalarına ek olarak özgeçmiş, 4 adet fotoğraf, öğrenim durumlarını gösterir belgeler (lisans, yükseklisans, doktora ve doçentlik belgeleri) nüfus cüzdanı örneği ve halen çalışanlar ile daha evvel kamu hizmeti bulunanlar hizmet belgelerini ekleyerek (Üniversitemiz Personeli hariç), Profesör ve Doçent kadrosuna başvuracak adayların Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığı'na, Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların ise ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Başvuruda bulunacak adayların; http://www.kku.edu.tr/ internet adresindeki Personel Dairesi Başkanlığı web sayfasından erişebilecekleri Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri'ne göre sağladıkları Akademik Etkinlik Puan tablosunu hazırlayarak dilekçelerine ve yayın dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

Profesör kadrolarına müracaat edecek adaylar;

Özgeçmişlerini, (birisi başlıca araştırma eseri olmak üzere gösterecekleri eser veya yayınlarını belirttikleri) bilimsel yayınlarını, kongre, konferans ve tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden, biten yüksek lisans (bilim uzmanlığı) ve doktora çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan eserlerinin belirtildiği yayın listesini içeren 6 takım yayın dosyalarını başvuru dilekçelerine ekleyeceklerdir.

Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar;

Özgeçmişlerini, yayın listelerini, doçentlik belgelerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım yayın dosyalarını başvuru dilekçelerine ekleyeceklerdir.

Yardımcı Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar;

Başvuru dilekçelerine yukarıdaki belgelere ilave olarak, bilimsel çalışma ve yayınlarını, özgeçmişlerini, yayın listelerini kapsayan 4 takım dosya ile birlikte ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların, yabancı dil sınav tarihi müracaat tarihinin bitiminde ilgili birimlerde ilan edilecektir.

Bütün kadrolara başvuracak adayların Devlet hizmetine girmede aranan niteliklere sahip olmaları gerekmektedir.

Bütün kadrolara başvuru süresi bu ilanın Resmi Gazete'de yayım tarihinden itibaren 15 gün olup, posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul'ca denkliğinin onaylanmış olması gerekir.

BÖL. ANABİLİM/ ANASANAT DALI

PROF.

DOÇ.

YRD. DOÇ.

AÇIKLAMALAR

FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ

Matematik Bölümü

Topoloji

1

Düğüm Teorisi Alanında ve Sabit Nokta Teorisi Alanında Çalışmaları Olmak.

TIP FAKÜLTESİ

Dahili Tıp Bilimleri Bölümü

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

1

Çocukluk Çağı Akut Lenfoblastik Lösemisinde İndiksiyon Tedavisinin Koagülasyon ve Fibrinolitik Sistem Üzerine Etkileri Konusunda Çalışma Yapmış Olmak.

Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü

Plastik, Rekontrüktif ve Estetik Cerrahi

1

Serbest Doku Nakillerinde Damar Anastomozunda Coupler Kullanımının Dikiş Anastomoz Uygulamasıyla Karşılaştırılması Konusunda Çalışması Olmak.

EĞİTİM FAKÜLTESİ

İlköğretim Bölümü

Matematik Öğretmenliği

1

İlköğretim Matematik Eğitiminde Doktora Yapmış ve İlköğretim Matematik Öğretmen Adaylarının Etkinlik Hazırlama, Uygulama ve Öğrenme Amaçlı Yazma Aktiviteleri Üzerine Çalışmalar Yapmış Olmak.

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ

Resim Bölümü

Resim ASD

1

Sanat Temelli Araştırma Yöntemleri ile Uygulama Temelli Araştırma Yöntemlerinden A/r/tografi İle İlgili Çalışmalar Yapmış Olmak.

TOPLAM

2

1

2

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.