1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB Alan Değişikliği 20 Kasım'da mı?
MEB Alan Değişikliği 20 Kasım'da mı?

MEB Alan Değişikliği 20 Kasım'da mı?

2014 Alan değişikliği 20 Kasım 2014 tarihinde yapılacak... Alan değişikliği ile ilgili tüm detaylar

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı 2014 yılında alan değişikliği hakkı verecek mi ?

Alan değişikliği başvuruları 20 Kasım 2014 tarihinde başlayacak...

2014 Alan değişikliğinde önceki yıllarda olduğu gibi yan alandan geçiş yapılmayacak. Alan değişikliği sadece il içerisinde yapılacak...

2014 yılında yapılacak alan değişikliği daha önceki yıllarda olduğu gibi kapsamlı olmayacak . Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıllarda sınıf öğretmeni norm kadro fazlası öğretmenleri eritmek için Milli Eğitim Bakanlığı yan alana geçiş hakkı ile birlikte sınıf öğretmenlerine teknoloji tasarım alanına geçiş hakkı da tanımıştı...

Sınıf öğretmenliği ve diğer alanlardan yan alana geçiş yapan öğretmenlere atama bekleyen branş öğretmenlerinin tepkisi uzun süredir devam ediyor .

Milli Eğitim Bakanlığının 20 yıllık sınıf öğretmenini matematik , fizik gibi alanlara geçirmesinin hata olduğunu Kamudanhaber.com sitesi olarak defaten dile getirmiştik.

BAKANLIK ALAN DEĞİŞİKLİĞİNİN KAPSAMINI DARALTIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden aldığımız bilgilere göre bu yıl alan değişikliğinin çok dar kapsamda yapılacağı ve şu şekilde planlandığı belirtiliyor.

1- Alan değişikliğinin tarihi 20 Kasım 2014 olarak belirlendi.

2- Yan alana geçiş olmayacak.

3- Yüksek lisansa bağlı alan değişikliği olmayacak.

4- İkinci üniversite bitirenler alan değişikliğine başvurabilecekler.İkinci lisans eğitimini alan öğretmenler sonradan bitirdiği alana da geçiş yapabilecek

5- Özel eğitim ve teknoloji tasarım sertifikası alanlar yani yargı kararlarına göre ve talim terbiye kurulu kararları gereği yeteri kadar kurs saatini tamamlayan öğretmenler alan değişikliği yapabilecek.

6- Asıl alanına dönmek isteyenler de alan değişikliğine başvurabilecek (Mesele fizik, kimya, biyoloji mezunu olup sınıf öğretmeni olanlar ) diploması ve mezuniyet alanı farklı olup farklı alanlarda öğretmenlik yapanlar asıl mezuniyet alanlarınageçebilecekler.

mebpersonel

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum