1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB'in açıklama yapması için bugün son gün
MEB'in açıklama yapması için bugün son gün

MEB'in açıklama yapması için bugün son gün

MEB'in şeflik sınavının ayrıntılarını açıklaması için bugün son gün

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı 11 Aralık 2014 tarihinde yapmış olduğu duyuruda Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda; Şef ve Memur Görevde Yükselme sınavının 12.09.2015 tarihinde yapılması planlandığını açıklamıştır.

12.10.2013 tarih ve 28793 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğinin "Yazılı sınavın duyurulması" başlıklı 10. maddesinde;"(1) Yazılı sınav, sınavın Bakanlıkça yapılması halinde, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünce sınav tarihinden en az bir ay önce duyurulur. Duyuruda; atama yapılacak kadroların sınıfı, unvanı, derecesi ve sayısı ile başvuru tarihi, süresi ve yeri belirtilir. Duyuruda, atama yapılacak kadrolara ilişkin sınav konularının başlıklarına ve sınavdaki ağırlıklarına da yer verilir." hükümleri bulunmaktadır.

Söz konusu yönetmeliğe göre sınavdan bir ay önce atama yapılacak kadroların sınıfı, unvanı, derecesi ve sayısı ile başvuru tarihi, süresi ve yerinin, atama yapılacak kadrolara ilişkin sınav konularının başlıklarına ve sınavdaki ağırlıklarının bugün açıklanması gerekmektedir.

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum