1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB HABER

  4. Memur-Sen Ailesi Küstah Macron'u protesto etti!
Memur-Sen Ailesi Küstah Macron'u protesto etti!

Memur-Sen Ailesi Küstah Macron'u protesto etti!

Hz. Muhammed’i hedef alan karikatürlerin kamu binalarına yansıtılmasına izin veren ve sonrasında yaptığı küstah açıklamalarla İslam düşmanlığını açıkça ortaya koyan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u protesto ettik.

A+A-

Hz. Muhammed’i hedef alan karikatürlerin kamu binalarına yansıtılmasına izin veren ve sonrasında yaptığı küstah açıklamalarla İslam düşmanlığını açıkça ortaya koyan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u protesto ettik. 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirdiğimiz basın açıklamalarıyla Macron’a tepki gösterdik, Fransız mallarına boykot çağrısında bulunduk.

Salgın tedbirlerine uygun olarak gerçekleştirilen eylemlerin Ankara’daki durağı Ulus Meydanı oldu. Memur-Sen ve bağlı sendikaların yönetim kurulu üyeleri ile teşkilat mensuplarının katıldığı eylemde konuşan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un Avrupa’nın genel ruh hâlini yansıttığını söyledi.

Yalçın, “Aslında Macron bir görüntü. Avrupa’da birçok ülkede bir cinnet hâli yaşanıyor. Yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve İslamofobi, o meşhur Avrupa aklını esir almış, çoğulculuk söylemlerinin sırçası dökülmüş ve nihayet aşırı sağ siyasetin ürettiği politikalar siyaseti belirler hâle gelmiştir” dedi.

Almanya’da yaşanan cami baskını, Hollanda’da Gert Wilders’in terör ve şiddet içeren konuşmaları ve nihayet Macron’un ifade hürriyeti arkasına sığınarak İslam’a ve peygamberine saldıran unsurlara sahip çıkmasının cinnetin boyutlarını gösterdiğini vurgulayan Yalçın, yaşananlara tepkisiz kalan İslam ülkelerine seslenerek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kutsal emanetlerimizin mekânı olmakla yetinip, kutsala sahip çıkmayı beceremeyen Suudi Arabistan yönetimini ve onunla aynı kulvarda bulunmaya teşne Birleşik Arap Emirlikleri’ni de tarih ve bizler not ediyoruz. Dine ve Kutlu Nebi’ye dönük hakaret faillerinin kuyruğuna takılan ülkelerin ve yöneticilerin, emperyalist taşeronluğu ve kapitalistlerin sömürü baronluğu sıfatlarının sona ermesinin de yakın olduğuna inanıyoruz.”

İnsanların inancını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır

Avrupa’daki kimi siyasetçilerde olduğu gibi, Macron’un da kirli siyasetine malzeme aramakta olduğunun altını çizen Yalçın, “Macron, sözde ifade özgürlüğü adı altında doğrudan insanların inançlarına saldıran ve neresinden bakarsanız bakın kin, nefret ve terörle şekillenmiş zihinler tarafından çizilmiş karikatürlere sahip çıkarak, teröre ve kine ortak olmaktadır. Bizim gözümüzde Macron ve benzerleri emperyalistlerin amelesi, kapitalistlerin, finans baronlarının hademesidir. Dünyanın imkânlarını, insanların inançlarını çalanlar, yani Macron gibiler, inanca ve kutsallara hakaretle yenilgilerini gizlemeye, yok oluşlarını geciktirmeye çalışıyor, kirli düzenlerini sürdürmeye yönelik tetikçi konumlarını devam ettiriyorlar” şeklinde konuştu.

İslamofobi Fransa’yı esir almıştır

Değerlerini ve kutsallarını her şartta koruyacaklarını ifade eden Yalçın, şunları söyledi: “Biz, neye inandığına bakmaksızın, Yüce Allah’ın yarattığı bütün insanları ‘yaradılanı sev yaradandan ötürü’ düsturuyla sever, hakikatin ışığı sönmesin, refah sömürülmesin, felah engellenmesin diyerek de hilkati garibenin, yani Macron gibilerin karşısında mücadele etmeyi hem düstur hem onur sayarız. Bütün dünya duysun ki, bizim için Hz. İsa da Hz. Musa da hülasa, Hz. Adem’den Hatemül Enbiya Hz. Muhammed’e bütün peygamberler kutsaldır, haktır, sataşmadan dahi muaftır. Çünkü onlar, insana onuru ikram, insanlığa felahı imkân haline getirmek için yaşadılar, yaşattılar ve hakikati, doğruyu yaydılar.”

Yaşananların bir yok oluş cinneti olduğunu kaydeden Ali Yalçın, sözlerini şöyle tamamladı: “Görünen o ki, Macron, mazlumların kanı ile semirmiş emperyalist coğrafyanın, en zayıf ülkesinin lideri olması bakımından beyhude terör çığlıkları atmaktadır. Zira virüs Fransa’yı esir almıştır. Yıkılan ve yok olan sömürü ve onu var eden düzendir. İcra ve inşa edecek olansa inanan özgür insanın iradesi ve adil dünya düzeni mücadelesidir. Beklenen şudur ki, sefer insana mahsus, zafer imana dairdir. Uyanan bu dünyayı selamlarken, gönlümüzce rahmet peygamberine salavat getiriyor ve bütün benliğimizle, bütün güzel sözlerin insicamıyla sesleniyoruz: Ya Muhammed seni seviyoruz. Ya Muhammed seni seviyoruz. Ya Muhammed seni seviyoruz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.