Memur-Sen'in 146'ncı TIR'ı Yola Çıktı

Memur-Sen'in 146'ncı TIR'ı Yola Çıktı

Terör mağdurlarına ve Bayırbucak Türkmenlerine yönelik başlatılan yardım kampanyası kapsamında Memur-Sen'e ait yardım TIR'larının sayısı, son yardımlar da eklenince toplamda 146 oldu.

Terör mağdurlarına ve Bayırbucak Türkmenlerine yönelik başlatılan yardım kampanyası kapsamında Memur-Sen'e ait yardım TIR'larının sayısı, son yardımlar da eklenince toplamda 146 oldu.

 

Memur-Sen, Hak-İş, İHH ve Kızılay'ın başlattığı “Merhamet TIR'ları Yola Çıkacak, Hendekleri Aşacak, Bayırbucak'a Ulaşacak” kampanyası kapsamında yardımlar hız kesmeden sürüyor. Memur-Sen'in “81 ilden 100 TIR yardım” hedefiyle gerçekleştirdiği yardımlarda TIR'larının sayısı toplamda 146’ya yükseldi. Memur-Sen’in kısa sürede bu sayıyı yakalamasını sevindirici bir gelişme olarak nitelendiren Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Memur-Sen olarak iyilik hareketi olduğumuzu bir kez daha ispatlamış olduk” dedi.

BİZ, İYİLİK HAREKETİZ

Memur-Sen’in nerede bir mazlum varsa dil, din, renk, ırk ayrımı gözetmeksizin merhamet elini uzatan bir teşkilat olduğunu belirten Yalçın, “Terör örgütünün zulmünden bıkan kardeşlerimiz, Sur’da, Nusaybin’de, Cizre’de, Silopi’de evlerinden ayrılmak zorunda kaldı. Kardeşlerimiz darda ve zorda. Memur-Sen ailesi olarak buna kayıtsız kalamazdık. Biz de onlardan öğrendiğimizi yapmaya, onlardan gördüğümüz gibi sıkıntılarını gidermeye ve acılarını paylaşmaya gayret ediyoruz. Nerede bir mazlum varsa yanındayız, nerde bir zalim varsa karşındayız” dedi.

ÖZGÜR BİR SURİYE İÇİN DİRENECEĞİZ

Bugüne kadar katil Esed rejimin yaptığı zulümlere Rusya saldırılarının da eklendiğini Bayırbucak’ın kuşatma altına alındığını vurgulayan Yalçın, şunları kaydetti: “Bayırbucak’a karadan, havadan ve denizden ağır saldırılar yapılmaktadır. Katil Esed ile birlikte Rusya, kardeşlerimizi hedef almaktadır. Bu duruma sessiz kalmak vicdansızlık, sorumsuzluktur. Biz olayların başladığı günden bu yana ayaktayız. Beş yıldır yardımlarımızla bölgedeyiz. Beş yıldır tepkimizle alanlardayız. Oturmayacağız. Kardeşlerimiz özgürlüğüne kavuşana kadar, onların haklı taleplerini haykıracağız, özgür bir Suriye için direneceğiz.”

Yalçın, 146 TIR yardım sayısına ulaşmanın son derece önemli olduğunu vurgulayarak, “Her ilden en az 1, büyük şehirlerden 1’den fazla olmak şartıyla hedefimiz en az 100 TIR yardım yapmaktı. Son yardımların da eklenmesiyle birlikte 146 sayısını yakalamış bulunuyoruz. Geldiğimiz nokta oldukça sevindirici. İyi bilinmelidir ki nerede sıkıntı, mağduriyet, mahzun ve mazlum varsa Memur-Sen oradadır” dedi.

Yalçın, kampanyaya destek veren başta Memur-Sen teşkilatı olmak üzere, hayırseverlere, iş adamlarına ve paydaş kuruluşlara teşekkür etti.

 

samsun memur-sen

amasya memur-sen

çanakkale memur-sen

denizli memur-sen

diyarbakır memur-sen

karabük memur-sen

karaman memur-sen

manisa memur-sen

ordu memur-sen

osmaniye memur-sen

samsun memur-sen

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.