Memurların Çalışma Saatleri Kısalacak mı? Yeni Mesai Düzenlemesi Gündemde

Memurların Çalışma Saatleri Kısalacak mı? Yeni Mesai Düzenlemesi Gündemde

AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen Takvim gazetesinin haberine göre, memurların çalışma saatleri 09.00-15.30 olarak değiştirilebilir. İddialar, sosyal medyada büyük ilgi uyandırdı ve gündemde önemli bir konu haline geldi. Konuyla ilgili bazı maddeler, Orta

AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen Takvim gazetesinin haberine göre, memurların çalışma saatleri 09.00-15.30 olarak değiştirilebilir. İddialar, sosyal medyada büyük ilgi uyandırdı ve gündemde önemli bir konu haline geldi. Konuyla ilgili bazı maddeler, Orta Vadeli Program (OVP) belgesinde yer aldığı iddia ediliyor ...

Resmi dairelerin mesai saatleri üzerinde önemli değişiklikler olabileceği konuşuluyor. Saat 15.30'da resmi dairelerin kapanmayacağı, ancak esnek çalışma saatlerinin getirileceği tahmin ediliyor.

Bu yeni düzenlemeye göre, erken giden personelin yerini geç gelen personel doldurabilecek. Valiler, illerdeki düzenlemelerin yetkilisi olarak belirlenecek ve bu yeni sistemin uygulanmasında önemli bir rol oynayacaklar.

Ayrıca, uzaktan çalışmanın mümkün olmadığı meslek grupları, örneğin polis ve hemşireler gibi, bu yeni düzenleme kapsamında da eski mesai sistemini sürdürecekler. Fakat bu meslek gurubundaki kişilere daha esnek ve az süreli çalışma imkanı tanınması bekleniyor.

Uygun olan meslek gruplarında ise uzaktan çalışma modelinin hayata geçirilmesi bekleniyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.