1. HABERLER

  2. İLAN

  3. AKADEMİK İLANLAR

  4. Mersin Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı
Mersin Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı

Mersin Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı

Mersin Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı

A+A-

Mersin Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda isimleri yazılı birimine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 50/d md. "Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrolarına Atananların Lisansüstü Eğitimleri ile Diğer Hususlara İlişkin Usul ve Esaslar" ve "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik"in ilgili maddelerine göre "Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrosu" kapsamında olmak üzere Araştırma Görevlisi alınacaktır.

Adaylarda:

- 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik"te yer alan genel ve özel koşulları taşıyor olmak,

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak koşulu aranır.

Ek Koşullar:

1. Bu ilanda yer alan araştırma görevlisi kadroları "Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrosu" kapsamındadır.

2. Bu kadrolara atanacak araştırma görevlileri "Psikoloji" alanında yetiştirilecektir.

3. Adayların "Psikoloji" alanında doktora tez aşamasına geçmemiş doktora öğrencisi olması gerekmektedir.

4. İlana başvuracak adayların, araştırma görevlisi kadrosuna atanmaları halinde doktora eğitimlerini atandıkları üniversitelerde ve tezlerini "Psikoloji" alanında yapmaları gerekmektedir.

5. İlanda belirtilen alanda eğitimlerini sürdürmekle birlikte doktora tezleri "Psikoloji" alanında olmayanlar, doktora tezlerine yeniden başlamak durumundadır.

Müracaat Edecek Adaylardan istenen belgeler:

1. Başvuru Formu (Üniversitemiz Web Sayfasında İlanlar Alanında)

2. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

3. Özgeçmiş

4. Lisans/Lisansüstü diplomaların veya Geçici mezuniyet belgelerinin sureti veya e-Devlet çıktısı (Yabancı öğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösterir belge)

5. Doktora öğrenci belgesinin aslı (Belgede öğrencinin ders aşaması, tez aşaması durumu belirtilecek)

6. Lisans Transkripti (Onaylı Örneği) (Lisans mezuniyet puanının hesaplanmasında YÖK'ün yayınlamış olduğu 4'lük ve 5'lik sistemin 100'lük Sistemde Eşdeğerliliği tabloları dikkate alınacaktır)

7. Merkezi Sınav (ALES) Belgesi (Son 5 yıl)

8. İlan edilen bölüm/anabilim dalı/program hangi alandan öğrenci alıyorsa o alandaki ALES puan türü kullanılacaktır.

9. Doktora eğitimi öğrencisi olma şartı aranır. Adayların azami eğitim (lisansüstü) süresini aşmamış olması gerekir.

- 06.02.2013 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan Lisansüstü Eğitim Öğretim Yönetmeliğinde tanımlanan azami öğrenim süresini dolduran ancak 2016-2017 eğitim öğretim güz yarıyılından itibaren azami süreleri tekrar başlatılan öğrenciler ile,

- Lisansüstü Eğitim Yönetmeliğinin yayımlandığı 20.04.2016 tarihinden itibaren 2017 Güz dönemine kadar geçen sürede azami öğrenim sürelerinin dolması nedeniyle kadro ile ilişikleri kesilen araştırma görevlileri 2016-2017 güz döneminde azami öğrenim sürelerinin yeniden başlaması nedeniyle bu kadrolara başvuramazlar.

10. 2 Adet fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalı)

11. YÖKDİL, YDS, KPDS, ÜDS ve ÖSYM tarafından yayımlanan güncel eş değerlik duyurusunda belirtilen diğer yabancı dil belgeleri geçerli olacaktır. (Belge üzerindeki geçerlilik tarihi varsa bu tarih esas alınacaktır.)

Başvurular şahsen veya posta yoluyla yapılabilir.

NOT: 1- Süresi içinde yapılmayan başvurular, eksik belgeli dosyalar ve postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

2- Yanlış beyanda bulunarak atanmaya hak kazanan adayların atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.

3- İlan edilen kadrolara başvurular aşağıdaki tabloda yer alan "BAŞVURU YERİ" başlıklı sütunda yazılı olan birime yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.