1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Numan Kurtulmuş'tan Memur-Sen'e Teşekkür
Numan Kurtulmuş'tan Memur-Sen'e Teşekkür

Numan Kurtulmuş'tan Memur-Sen'e Teşekkür

Memur-Sen Başkanlar kuruluna katılan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Kanlı darbe girişiminin atlatılmasında milletimizin çok büyük katkısı oldu

A+A-

Memur-Sen Başkanlar kuruluna katılan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Kanlı darbe girişiminin atlatılmasında milletimizin çok büyük katkısı oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın en ufak tereddüt göstermeden, şecaatle hareket etmesi ve telefon bağlantısıyla milletimize çağrıda bulunması ve milletimizin sokağa dökülmesi oyunu bozdu. Memur-Sen camiasını, bu çağrıya ilk olarak uyduğu ve milletimizin sokağa dökülmesinde öncülük ettiği için canı gönülden kutluyorum" dedi.

 

24.    Memur-Sen Başkanlar kurulu The Green Park Hotelde gerçekleştirildi.

Başkanlar kurulunda konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “15 Temmuz sadece darbe girişimi değil, Türkiye’nin gidişatını değiştirmeye çalışan bir girişimdi. Türkiye’yi çok büyük badireler içerisine sokarak, iddiasız bir ülke haline getirme teşebbüsüydü. Bu sadece darbe teşebbüsü değil, Türkiye’yi siyasi kaosa sokmak üzere harekete geçirilen hain  bir operasyondu. Arkasından da Türkiye’yi bir iç savaşa sürüklemek, Türkiye’yi bir Irak’a, Suriye’ye çevirmek niyetleri vardı. 15 Temmuz darbe girişiminin, bundan öncekilerinden en önemli farkı budur” dedi. 

MEMUR-SEN CAMİASINI KUTLUYORUM

“Çok büyük bir badireyi atlattık” diyen Kurtulmuş, “Bu süreçte milletimizin çok büyük katkısı oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın en ufak tereddüt göstermeden, şecaatle hareket etmesi ve telefon bağlantısıyla milletimize çağrıda bulunması ve milletimizin sokağa dökülmesi oyunu bozdu. Memur-Sen camiasını, bu çağrıya ilk olarak uyduğu ve milletimizin sokağa dökülmesinde öncülük ettiği için canı gönülden kutluyorum.  Milletimizin kararlı tutumu olmasaydı belki bugün bu toplantıyı yapıyor olmayacaktık. Bu darbe girişimi, diğerlerinden çok daha farklı, çok daha acımasız, çok daha hain bir darbeydi. Ama şunun ifade etmek isterim,  darbeciler bu darbeyle ne yapmak istedilerse şuan tam tersi aleyhlerinde işliyor” şeklinde konuştu.

EMELLERİNE ULAŞAMAYACAKLAR

Türkiye’nin siyasi tarihinin bir tarafının darbe tarihi olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, “Bunu sorgulamamız gerekiyor. Neden bu kadar darbe oluyor, bu darbelerin amacı nedir? Türkiye, sıradan bir ülke değil.  Türkiye büyük bir medeniyetin, bakiyesi olan bir millete ev sahipliği  yapıyor. 1 asır önce yarım kalmış hesap hala devam ediyor. Burada milletimizin arasına suni sınırlar çizmeye çalışanlar ne yaparlarsa yapsınlar, emellerine ulaşamayacaklar. Büyük Ortadoğu Projesi diye gündeme aldıkları proje, en az 25-30 yıldır uyguladıkları bir projedir. Uzun zamandır söylüyoruz, bu projenin asıl hedefi Türkiye’dir, Osmanlı bakiyesi olan bir millettir. Suriye’deki iç savaşın sebebi budur, Yemen’in bölünme sebebi budur. Libya’nın parçalanmasının da sebebi budur.  Bu bölgede Türkleri, Kürtleri, Arapları, Farisileri birbirine çatıştırma niyetinin sebebi budur. Bölgede sünni/şii ayrımcılığı başlatılmasının da sebebi budur.  Türkiye, güçlü bir medeniyete öncülük etmesin, kendi içinde çekişmeli bir hale bürünsün denerek böyle bir girişimde bulunuyorlar” dedi.

ALANLARI BOŞ BIRAKMAYALIM

28 Şubat darbe sürecine de Memur-Sen’in direndiğini ifade eden Kurtulmuş, “Bu darbeye de direnen bir Memur-Sen vardı. 28 Şubat darbesinin ana amacı da diğerleriyle aynısıdır. Türkiye, milli kimliği üzerinden bir bağımsızlık kazanmasın.. O zamanki darbenin komutanlarından kudretli bir general, yazdığı bir makalede şöye diyordu: “Türkiye, rotasını değiştiriyor. Türkiye Ortadoğu’da İsraille müttefik olduğu politikasını değiştiriyor. Türkiye kendi başına bir güç merkezi olma yoluna gidiyor. Bunun engellenmesi için uyarılar yapıldı. Bu uyarıların başlangıcı da 28 Şubat’dır” diyor. İmam Hatip okullarının kapatılması, başörtüsünün yasaklanması gibi meseleler tamamıyla sembolik meselelerdir.Türkiye’de bu tür uygulamalar ve yasaklamalarla büyük bir toplum mühendisliği yapılmıştır. Ezan bir zaman Türkçeleştirilmiş, “Tanrı uludur, Tanrı uludur” diye millete  ezan diye bir hikaye okutulmuştur. Bu tür uygulamalarla milletin önü kesilmeye, ‘yerinizi bilin, tarlanızda çalışın’ mesajı verilmek istenmiştir” şeklinde konuştu.

Kurtulmuş, “Memur-Sen teşkilatı ilk günden bu yana alanlarda. Milletimiz topyekun meydanlarda. Meydanlarda kalan herkese teşekkür ediyorum. Şehitlerimize de Allah’tan rahmet dilerim.  Benim herkese çağrım şudur; Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’dan yeni bir talimat gelene kadar, alanları boş bırakmayın” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.