ÖĞ-DER'den 5.Kısa Film Senaryo Yarışması

ÖĞ-DER'den 5.Kısa Film Senaryo Yarışması

ÖĞ-DER (Şuurlu Öğretmenler Derneği) tüm Türkiye çapında ‘EGİTİM ve BARIŞ’ konulu kısa film senaryo yarışması düzenliyor.

ÖĞ-DER (Şuurlu Öğretmenler Derneği)  tüm Türkiye çapında ‘EGİTİM ve BARIŞ’ konulu kısa film senaryo yarışması düzenliyor.

Her sene farklı konularda kısa film senaryosu yarışması düzenleyen ÖĞ-DER bu sene düzenlediği 5.Kısa Film senaryo yarışmasının konusunu  ‘EGİTİM ve BARIŞ’ olarak belirledi. Yarışmaya amatör ya da profesyonel eli kalem tutan herkesin katılabileceği belirtildi. Yarışmada özellikle ‘EGİTİM ve BARIŞ’’ konusunun seçilerek   savaşın kötülüklerini, barışın güzelliklerini ve bunların eğitimle ilişkisini ele alacak senaryoları kapsadığı belirtildi.

Dernek Genel Başkanı Hamdi Sürücü yaptığı açıklamayla başta İslam ülkeleri olmak üzere tüm dünyayı saran savaş ortamlarını eğitim yoluyla barış ortamına nasıl getirebilecekleri konusunda filmler oluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

Yarışmaya son katılım tarihi 15.Masıy 2016 günü olarak açıklanırken, yarışma jürisinin son katılım tarihinden sonra açıklanacağı belirtildi.

Yarışma ödülleri 1. ye dijital kamera, 2. ye dizüstü bilgisayar,  3.ye tablet ile 2 Mansiyon ödülü alana birer fotoğraf makinesi ve ödül alan herkese 1 yıllık Milli Şuur Dergisi aboneliği olarak açıklandı.

Ayrıca yarışmada dereceye giren senaryoların kitaplaştırıldıktan sonra dernek tarafından filme çektirileceği de belirtildi.

Yarışmayla ilgili geniş bilgi http://www.ogder.org adreslerinden alınabilir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.