Öğretmenlerin MEB 2016 Sınav Görevi Ücretleri

Öğretmenlerin MEB 2016 Sınav Görevi Ücretleri

Öğretmenlerin MEB 2016 Sınav Görevi Ücretleri. Milli Eğitim Bakanlığı sınavlarında görev alan öğretmenlerin oturum başına ücretleri ne kadar olacak? MEBBİS üzerinden başvurulan sınavlarda öğretmenlere ne kadar ücret ödemesi yapılacak?

2016 Ocak ayının gelmesiyle beraber öğretmenlerin MEB sınav görevi oturum başına verilen ücretler zamlanıyor. Yeni yılla birlikte MEB hafta sonu sınavları için oturum başına ücret 122 TL'ye çıkarılıyor. 2-3 Ocak 2016'da yapılacak açık ortaokul ve açık lise sınavlarında da bu tarife üzerinden ücret ödenmesi gerekiyor.

Konuyla ilgili detaylar toplu sözleşme görüşmelerinde ortaya çıkmıştı. İşte detaylar...

MEB'in sınav ücretleri ÖSYM sınav ücretleriyle eşitlendi. Sınav ücreti ile adaletsizliği ortadan kaldırmak için Kamu İşveren Heyetine sunulan uygulamada birlik sağlanması yönündeki öneri kabul gördü. İmzalanan toplu sözleşmeyle nitelikleri itibarıyla aynı olan sınavlarda görev alan öğretmenlere farklı ücret ödenmesinin doğurduğu mağduriyet de sona erdi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan merkezi sınavlarda görev alan öğretmenlere, ek ders esaslarına göre değil, Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe konulan Sınav Ücretlerine İlişkin Usul ve Esaslara göre ödeme yapılmasını teklifinin kabul edilmesi öğretmenler tarafından sevinçle karşılandı.

Sözleşmenin yürürlüğe girmesiyle daha önce MEB’in merkezi sınavlarında ödenen 45 TL olarak ödenen oturum başı ücret , 122 TL’ye çıkarıldı. Sınav ücretinde yüzde 271 artış sağlanan toplu sözleme hükmünün ardından hafta sonu 4 oturum sınav görevi alan bir öğretmen 480 TL sınav ücreti alabilecek. (mebpersonel.com)

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.