1. HABERLER

  2. İLAN

  3. AKADEMİK İLANLAR

  4. Pamukkale Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı
Pamukkale Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı

Pamukkale Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı

Pamukkale Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı

A+A-

Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda yazılı birimlerine, 2547 sayılı Kanunun ilgi maddeleri ve "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik"in ilgili hükümleri uyarınca öğretim elemanı alınacaktır.

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

1. Öğretim Elemanı Başvuru Formu (http://www.pau.edu.tr/personel/tr/sayfa/form-ve- belgeler)

2. ALES Belgesi

3. Yabancı Dil Sınavı Sonuç Belgesi

4. Özgeçmiş

5. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

6. Fotoğraf (1 adet)

7. Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi (İlana göre lisans ve/veya tezli yüksek lisans mezuniyet belgesi) (1), (2), (3)

8. Lisans Transkripti (4)

9. Tecrübe Belgeleri (İlana göre tecrübe şartı isteniyorsa çalışılan iş yerlerinden alanları ve görev yaptığı tarihleri gösterir imzalı belge ve SGK hizmet dökümü, Kamuda çalışmış ya da çalışanlar için hizmet belgesi, ıslak imzalı ya da aslı gibidir onaylı)

10. Askerlik Belgesi (1)(3)

11. Varsa bilimsel çalışmalarını kapsayan dosya

Başvurular ilanda belirtilen başvuru adreslerine şahsen veya posta yoluyla yapılabilir. Süresi içinde yapılmayan başvurular, eksik belgeli dosyalar ve postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

AÇIKLAMALAR:

(1) Askerlik Belgesi ve diplomaların başvuru sırasında "E-Devlet" çıktısı kabul edilmektedir.

(2) Yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin kabul edildiğini gösteren belge.

(3) İlk başvuruda ya da atanmaya hak kazandığında istenilen belgelerin fotokopilerinin ('e-devlet'ten alınan belgeler hariç) Resmi Kurumlarca "Aslı Gibidir" yapılması veya Noter Onaylı olması gereklidir. Onaysız belgeler geçersiz kabul edilir.

(4) Aslı veya ıslak imzalı/mühürlü onaylı veya karekodlu transkript belgesi. Transkript belgesinde her iki not ortalaması bulunan adayların 100'lük sisteme göre mezun olduklarını belgelemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde lisans not ortalamasının 100'lük sisteme göre eşdeğerliği yönetmelik uyarınca yapılacaktır.

Not: Atanmaya hak kazanan adayın Görev Aylığı derece ve kademesine göre Derece Değişikliği yapma hakkı Kurumumuza aittir.

GENEL ŞARTLAR:

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak şarttır.

2- ALES'ten en az 70 puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

3- Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak, Yükseköğretim kurumlarının uluslararası ilişkiler birimlerinde istihdam edilecek öğretim görevlisi atamalarında, en az bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.

4- Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranır.

MUAFİYET

(1) Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.

Sınav Takvimi:

Başvuru başlangıç tarihi

25.09.2019

Giriş sınavı tarihi

22.10.2019

Son başvuru tarihi

09.10.2019

Nihai değerlendirme tarihi

25.10.2019

Ön değerlendirme açıklama tarihi

18.10.2019

Sonuçların ilan edileceği internet sitesi

www.pau.edu.tr

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (UYGULAMALI BİRİMLER)

Birim

Bölüm

Ad

Der

Özel Şartlar

ALES: 70 Yabancı Dil: 50

Rektörlük

Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi

1

1

Arap Dili Edebiyatı, Arap Dili Eğitimi ya da Arapça Öğretmenliği Bölümleri lisans mezunu olmak. Dil alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.

ALES: 70 Yabancı Dil: 80

Rektörlük

Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü

1

6

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin yabancı dille eğitim yapan (%30 ağırlıklı yabancı dil eğitimi dahil) İşletme ya da İktisat Bölümlerinden lisans mezunu olmak, İşletme ya da İktisat alanlarında tezli yüksek lisans yapmış olmak

Rektörlük

Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü

1

6

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin yabancı dille eğitim yapan (%30 ağırlıklı yabancı dil eğitimi dahil) Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi ya da Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümlerinden lisans mezunu olmak ve bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.