1. HABERLER

  2. İLAN

  3. AKADEMİK İLANLAR

  4. Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı
Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğünden:

A+A-

 

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru İle İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esaslarına göre öğretim üyesi alınacaktır.

2547 Sayılı Kanunun 26. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Profesör adaylarının; Özgeçmiş, Doçentlik Belgesi, Yayın Listesi, Bilimsel Yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora ve yüksek lisans çalışmalarını, Üniversite Yönetimine katkılarını kapsayan belge ve bilgileri içeren 6 adet dosya ile birlikte Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye özgeçmiş, Doçentlik belgesi, yayın listesi ve kurum dışından gelenler için hizmet cetveli eklenecektir)

2547 Sayılı Kanunun 25. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Doçent adaylarının; Özgeçmiş, Doçentlik Belgesi, Yayın Listesi, Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosya ile birlikte Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye özgeçmiş, Doçentlik belgesi, yayın listesi ve kurum dışından gelenler için hizmet cetveli eklenecektir)

2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Yardımcı Doçent adaylarının; anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçe, özgeçmiş, doktora belgesi, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), YÖKDİL veya eşdeğerliliği Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından kabul edilen bir sınavdan en az 65 puan almış olduğunu gösterir belgeleri, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosya ile birlikte İlan edilen birime başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye özgeçmiş, yayın listesi, Doktora belgesi, Yabancı Dil belgesi ve kurum dışından gelenler için hizmet cetveli eklenecektir)

Yardımcı Doçentlik kadrolarına başvuran adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendi uyarınca ilgili Fakülte ve Yüksekokul Yönetim Kurullarınca belirlenecek jüri tarafından yabancı dil sınavı yapılacak olup, sınavdan 65 puan alanlar başarılı kabul edilecek, bu puanın altında alanların başvuruları kabul edilmeyecektir. (Yardımcı Doçentlik yabancı dil sınav tarihi, sınav yeri ve saati Fakülte Dekanlıklarınca ve Yüksekokul Müdürlüklerince Üniversitemiz web sayfasından (www.selcuk.edu.tr) duyurulacaktır. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.)

GENEL AÇIKLAMALAR

1. Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

2. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel şartları ve ilanda belirtilen özel şartları taşımaları gerekmektedir.

3. Müracaat eden adayların Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ile İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esaslarında belirtilen koşullara uyup uymadığı Üniversitemizce oluşturulacak "Bilimsel Dosya İnceleme Komisyonu" tarafından incelenecek olup, bu inceleme sonucunda aranan koşulları taşıdığı tespit edilen adayların müracaatları kabul edilecektir.

4. İlan edilen Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına müracaat eden adaylardan, ilan edilen kadronun anabilim dalı ile Doçentlik, Doktora, Uzmanlık veya Sanatta Yeterlik alanları farklı olan adayların başvuruları Üniversite Yönetim Kurulunda görüşüldükten sonra nihai karar verilecek olup, uygun görülmeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.

5. Doçent kadrosuna profesörler, yardımcı doçent kadrolarına profesör ve doçentler başvuramazlar.

6. Başvuru yapan adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak ve ataması yapılmış olanlar ise iptal edilecektir.

7. Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilirler.

8. Bakanlar Kurulu Kararları ve mahkeme kararlarınca terör örgütü olarak kabul edilmiş olan FETÖ/PDY, PKK ve DAEŞ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle herhangi bir irtibatı veya iltisakı bulunmamak.

9. Yapılacak arşiv araştırması ve resmi güvenlik soruşturması sonucunda şüpheli ya da sakıncalı halleri bulunmamak.

10. Başvuru süresi bu ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün (16/05/2017 - 31/05/2017) olup, süresi içinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

11. Başvuru evrakları geri iade edilmeyecektir.

Duyurulur.

 

BİRİM LİSTESİ

BİRİMİ

BÖLÜM/

ANABİLİM DALI

UNVANI

DERECE

ADET

ÖZEL ŞART

Fen Fakültesi

Hidrobiyoloji

Profesör

1

1

Beyşehir, Beşgöz ve Çavuşcu gölleri Algleri üzerinde sistematik ve ekolojik çalışmalar yapmış olmak.

Tıp Fakültesi

Adli Tıp

Profesör

1

1

İntihar ve intiharın biyokimyasal belirteçleri konusunda çalışmalar yapmış olmak.

Tıp Fakültesi

Nükleer Tıp

Profesör

1

1

Radyosinovektomi Uygulamaları ile ilgili çalışmaları olmak. Nükleer onkoloji üzerine en az 4 ay yurtdışı deneyimine sahip olmak ve bunu belgelemek.

Teknoloji Fakültesi

Otomotiv

Doçent

1

1

Biyoyakıtların içten yanmalı motorlarda kullanımı ve yanma analizi konusunda çalışmaları olmak.

Tıp Fakültesi

Göz Hastalıkları

Doçent

1

1

Oftalmoloji alanında uluslararası sertifikaları olmak ve smile rekraktif cerrahi konusunda deneyimli olmak.

Veteriner Fakültesi

Veterinerlik Anatomisi

Doçent

1

1

Bilgisayarlı tomografi ve 3 boyutlu modelleme üzerine çalışmaları bulunmak.

Ziraat Fakültesi

Hayvan Yetiştirme

Doçent

1

1

Kanatlı konusunda çalışmaları olmak.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Uluslararası İlişkiler

Yrd. Doç.

2

1

Uluslararası İlişkilerde güç değişimi konusunda Doktora tez çalışması yapmış olmak.

Teknoloji Fakültesi

Biyomedikal Mühendisliği

Yrd. Doç.

3

1

Biyomedikal, Elektrik-Elektronik veya Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinin birinde Doktora yapmış olmak.

Tıp Fakültesi

İç Hastalıkları

(Genel Dahiliye)

Yrd. Doç.

2

1

Hücre kültürü çalışmaları ve bu konuda yurtdışı deneyimli olmak.

Tıp Fakültesi

Nöroloji

Yrd. Doç.

1

1

Girişimsel nöroanjiografi yeterlilik sertifikasına sahip olmak ve bu konuda deneyim sahibi olmak.

Tıp Fakültesi

Tıbbi Biyoloji

Yrd. Doç.

1

1

Deneysel diyabet konusunda tecrübeli ve diyabet genetiği alanda çalışmalar yapmış olmak, lisans ve lisansüstü düzeyde ders vermiş olmak.

Ziraat Fakültesi

Gıda Mühendisliği

Yrd. Doç.

1

1

Hububat teknolojisi alanında çalışmaları olmak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.