1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Şube Müdürlüğü Atama Örnek Başvuru Dilekçesi
Şube Müdürlüğü Atama Örnek Başvuru Dilekçesi

Şube Müdürlüğü Atama Örnek Başvuru Dilekçesi

Şube Müdürlüğü Atama Örnek Başvuru Dilekçesi

A+A-

Eğitim-Bir-Sen, Milli Eğitim Bakanlığı’na başvurarak şube müdürlüğü ikinci atama başvurularında, 2014 Nisan ayında gerçekleştirilen atama sürecinde atanamayan tüm adaylara da başvuru hakkı verilmesini talep etti.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünce, münhal bulunan şube müdürlüğü kadroları için atama başvuru duyurusu gerçekleştirilmiştir. Ancak elektronik ortamda yapılabilen başvuru şartları incelendiğinde başvuru hakkının, sadece yargı kararı neticesi başvuru hakkı elde edenler ve ikinci defa sözlü sınava girerek sözlü sınav puanı değişenlere tanındığı görülmüştür. 

Oysa ki; 29.12.2013 tarihli yazılı sınav ve akabinde gerçekleştirilen sözlü sınav neticesi başarılı sayılan, ancak 2014 Nisan ayında gerçekleştirilen atama sürecinde atanamayan tüm adaylara başvuru hakkı verilmelidir. 

İşte Örnek Dilekçe;

T.C.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’ne

…/…/2015

 

Genel Müdürlüğünüzce Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde, münhal bulunan şube müdürlüğü kadroları için atama başvurusu duyurusu gerçekleştirilmiştir. Ancak elektronik ortamda yapılabilen başvuru şartları incelendiğinde başvuru hakkının, sadece yargı kararı neticesi başvuru hakkı elde edenler ve ikinci defa sözlü sınava girerek sözlü sınav puanı değişenlere tanındığı görülmüştür.

Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelikte, son olarak 10.12.2014 tarihli ve 29201 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik değişikliğiyle getirilen değişiklikle yazılı sınav sonuçlarının geçerlilik süresini kısıtlayan hüküm kaldırılmış olup, sözlü sınav sonuçları hakkında da benzer bir geçerlilik kısıtlaması yer almadığından, yazılı ve sözlü sınav sonuçlarının geçerliliği hususunda şüphe bulunmamaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığınca 29.12.2013 tarihinde gerçekleştirilen 2013 Millî Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü İçin Görevde Yükselme Yazılı Sınavında …. puan, akabinde gerçekleştirilen sözlü sınavda ise … puan almak suretiyle atama için başarılı sayılmış bulunmaktayım. Buna rağmen Genel Müdürlüğünüzce münhal bulunan şube müdürlüğü kadroları için atama başvurusu duyurusu kapsamında yer almadığım gerekçesiyle elektronik ortamda başvuruda bulunamadım.

Bu itibarla münhal bulunan şube müdürlüğü kadrolarına atama başvurumun kabulü ile atamaya esas puanım itibariyle münhal bulunan şube müdürlüğü kadrolarından birisine atanmam hususunda gereğini arz ederim.     

 İsim & Soyisim

İletişim Bilgileri                                                                             T.C. Kimlik No.

     (Adres&Telefon&E-posta)                                                                                      İmza

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum