1. HABERLER

 2. MEB PERSONEL

 3. MEB HABER

 4. Taşınır Talepleri Modülü Açıldı - MEB 2021 Yılı E-Talep Modülü Taşınır Talepleri Yazısı
Taşınır Talepleri Modülü Açıldı - MEB 2021 Yılı E-Talep Modülü Taşınır Talepleri Yazısı

Taşınır Talepleri Modülü Açıldı - MEB 2021 Yılı E-Talep Modülü Taşınır Talepleri Yazısı

Bakanlık birimlerinin taşınır mal iş ve işlemlerinin hukuka uygun, saydam ve erişilebilir şekilde yürütülmesi ile taşınır mal yönetiminde etkililiği, ekonomikliği ve verimliliği artırarak kamu kaynağıkullanımında tasarruf ve hesap verebilirliği...

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2021 Yılı E-Talep Modülü Taşınır Talepleri yazısı:

Bakanlık birimlerinin taşınır mal iş ve işlemlerinin hukuka uygun, saydam ve erişilebilir şekilde yürütülmesi ile taşınır mal yönetiminde etkililiği, ekonomikliği ve verimliliği artırarak kamu kaynağı kullanımında tasarruf ve hesap verebilirliği sağlamak üzere e-Talep Modülü İlgi'de kayıtlı Makam Onayı gereğince  kullanılmaya başlanmıştır.

2021 malî yılında okul/kurum ve pansiyonların taşınır ihtiyaçları e-Talep Modülü üzerinden aşağıdaki hususlar  çerçevesinde  alınıp değerlendirilecektir;

 

 1. Okul ve  kurumlar taşınır  ihtiyaçlarını Mebbis  e-Talep  Modülü üzerinden  01 Şubat-12  Şubat 2021

tarihleri  arasında yapacaklardır.

 1. E-Talep Modülü üzerinden yapılan talepler 15-19 Şubat 2021 tarihlerinde ilçe millî eğitim müdürlüklerinin, 22-26 Şubat 2021 tarihlerinde ise il millî eğitim müdürlüklerinin onayından sonra  01 Mart 2021 tarihinde Bakanlık değerlendirmesine gelecektir. Bu tarihten sonra sistem talep girişlerine  ve onay işlemlerine kapatılacaktır.
 2. Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı ilk ve ortaokullar taşınır taleplerini e-Talep  Modülü üzerinden yapacaklardır. Ancak bu talepler Bakanlığımıza gönderilmeyecek olup il millî eğitim müdürlükleri  tarafından değerlendirilecektir.
 3. Bağımsız anaokullarının, imam hatip ortaokullarının 06.1 donatım ihtiyaçları ile yatılı bölge ortaokullarının sadece pansiyon donatım ihtiyaçları, e-Talep Modülü üzerinden ilçe/il millî eğitim müdürlükleri  tarafından onaylanarak  Bakanlığımıza gönderilecektir.
 4. İhtiyaç  olmayan veya ihtiyaçtan  fazla miktarda taşınır kesinlikle  talep edilmeyecektir.
 5. 2020 ve daha önceki yıllarda yapılan taşınır taleplerine bakılmaksızın,  ihtiyaçlar  güncellenerek e-talep girişleri yeniden yapılacaktır. E-Talep Modülü üzerinden taşınır talebinde bulunmayan okul/kurumların resmî yazı ile Bakanlığımıza gönderdikleri ödenek talep yazıları değerlendirmeye alınmayacaktır.
 6. Yıl içerisinde mücbir sebeplerle (deprem, yangın, sel vb.) oluşacak acil taşınır ihtiyaçları, il millî eğitim  müdürlükleri tarafından  resmî  yazı ile Bakanlığımızdan talep edilecektir.
 7. 2021 yılında ilk kez açılacak okul/kurum/pansiyon ve alanların Bakanlık Makamından alınan açılış onayları, yeni ve ek binaya taşınacak okul/kurumların geçici kabul tutanakları ve bina tahsis olurlarının Bakanlığımıza gönderilmesi hâlinde, yeni açılacak okul/kurum/pansiyon ve yeni  binaların  donatım  ödenekleri  gönderilecektir.  Bu  kapsamda  bulunan  yeni  okul/kurum ve

 

pansiyonlar için e-Talep  Modülü üzerinden ayrıca talep  yapılmayacaktır.

 1. Taşınır talepleri, bütçe imkânları doğrultusunda Genel Müdürlüklerce gönderilecek ödenekle mahallinde karşılanacaktır.
 2. Genel Müdürlüklerce okul/kurumlara ödenek gönderilmeden, hiçbir şekilde harcamaya ilişkin herhangi bir iş ve  işlem yapılmayacaktır.

Taşınır talep işlemlerinde bir aksaklık yaşanmaması bakımından, konunun ilgili okul/kurum müdürlüklerine duyurulması ve taşınır taleplerinin  yaptırılarak Bakanlığımıza bildirilmesi   hususunda,

Bilgilerini ve  gereğini rica ederim.

 

İsmail ÇOLAK

Bakan a.

Genel Müdür

tasinir-talepleri_sayfa_1.jpgtasinir-talepleri_sayfa_2.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.