1. HABERLER

  2. İLAN

  3. AKADEMİK İLANLAR

  4. Trabzon Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
Trabzon Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Trabzon Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Trabzon Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

A+A-

Trabzon Üniversitesi Rektörlüğünden:

2 Kasım 2018 tarihli ve 30583 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Devlet Yükseköğretim Kurumlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesine ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik" kapsamında Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 sayılı kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

A) GENEL ŞARTLAR

1) Başvuracak adayların 657 sayılı kanunun 48. Maddesindeki genel şartları ve "Trabzon Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri İle İlgili Yönerge"sinde istenen şartları sağlamaları gerekir.

2) Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adaylar 2547 sayılı Kanunun 23. maddesindeki şartları sağlamaları gerekir.

3) Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuran adayların YÖKDİL veya YDS'den en az 65 ya da eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puana eşdeğer bir puan almış olmaları gerekmektedir.

4) Üniversitemiz "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri İle İlgili Yönerge"sine istinaden; doçentlik kadrolarına başvuranlardan doçentlik unvanını Üniversitelerarası Kurulca sözlü sınava tabi tutulmadan almış olan adaylar, müracaat ettikleri doçent kadroları için Üniversitelerarası Kurulca oluşturulacak jüri üyelerince sözlü sınava tabi tutulacaklardır. Bu sınavdan başarılı olamayan adayların kadro atamaları yapılmayacaktır.

B) İSTENEN BELGELER

a) Profesörlük Kadroları İçin;

1) Bir adet Başvuru Dosyası (Başvuru dilekçesi- 2547 sayılı kanunun 26. Maddesinde belirtilen şekilde yayınlardan birini başlıca araştırma eseri olarak sunacak), özgeçmiş, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, yayın listesi ve yayınlardan oluşacak)

2) Doçentlik belgesi, özgeçmiş, yayın listesi ve yayınların tamamını içeren altı (6) adet taşınır bellek ve ya CD.

b) Doçentlik Kadroları İçin;

3) Bir adet Başvuru Dosyası (Başvuru dilekçesi, nüfus cüzdan örneği, doçentlik belgesi, özgeçmiş, yayın listesi ve yayınlardan oluşacak)

4) Doçentlik belgesi, özgeçmiş, yayın listesi ve yayınların tamamını içeren dört adet taşınır bellek veya CD.

c) Doktor Öğretim Üyesi Kadroları İçin;

1) Bir adet başvuru dosyası (Başvuru dilekçesi, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, ÖSYM Başkanlığı tarafından geçerliliği kabul edilen dil belgesi, lisans, yüksek lisans (varsa) ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri, özgeçmiş ve yayın listesi)

2) Nüfus cüzdanı örneği, ÖSYM Başkanlığı tarafından geçerliliği kabul edilen dil belgesi, lisans, yüksek lisans (varsa) ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri, özgeçmiş, yayın listesi ve yayınların tamamını içeren dört adet taşınır bellek veya CD.

C) GENEL AÇIKLAMALAR

1) Adaylar, başvuru dilekçelerini Trabzon Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı resmi internet sayfasından indirip (http://personel.trabzon.edu.tr/tr/page/formlar/2734), eksiksiz doldurmalıdırlar.

2) Adaylar, "Trabzon Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri İle İlgili Yönerge'sine Üniversitemiz

(http://www.trabzon.edu.tr/mevzuat/yonerge/ogretimuyeyukselme.pdf) internet sayfasının ilgili ara yüzünden ulaşılabilirler.

3) Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilirler. Birden fazla kadroya başvuran adayların hiçbir başvurusu kabul edilmeyecektir. Yapılan başvurular ilan edilen kadro derecesine atanmaya uygun olmalıdır.

4) Doçent kadrosuna profesörler, doktor öğretim üyesi kadrolarına profesör ve doçentler başvuramazlar.

5) Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış olsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz etmeleri gerekmektedir (Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde halen görev yapmakta olan adayların hariçtir).

6) Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şarttır.

7) Adalet Bakanlığından alınacak güncel (başvuru döneminde alınmış olmalı) adli sicil belgesi de başvuru belgeleri ile birlikte ibraz edilmelidir.

8) İstenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvurusu geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Başvuran adayların başvuru ve atanma koşullarına sahip olmadıklarının sonradan anlaşılması halinde dahi atamaları yapılmayacak olup, atamaları yapılmış olanlar var ise de atamaları iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir. Ayrıca, bu kişiler hakkında yasal işlem yapılacaktır.

9) İdarenin gerekli görmesi halinde ilan her aşamada iptal edilebilir.

10) Başvuru süresi bu ilanın Resmi Gazetede ilan edildiği tarihten itibaren 15 (onbeş) gün olup, başvurular şahsen veya posta ile Trabzon Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığına (Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü, Fatih Kampusu, Söğütlü, Akçaabat, Trabzo n) yapılacaktır. Başvuru süresi 15. günün mesai saati sonunda biter. Süresi içinde Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına ulaşmayan başvurular kabul edilmeyecektir (İlan Başlangıç Tarihi: 23/12/2020; Son Başvuru Tarihi: 06/01/2020). Postada yaşanacak gecikmeler dikkate alınmayacak olup, bundan Üniversitemiz sorumlu değildir.

11) Başvuru evrakları geri iade edilmeyecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.