Yüksek lisans yapan rehberlik öğretmenlerin ek dersleri

Yüksek lisans yapan rehberlik öğretmenlerin ek dersleri

Yüksek lisans yapan rehber öğretmenlerin ek dersleri artırımlı ödenmelidir

23.08.2015 tarihli ve 29454 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2016 ve 2017 Yıllarını Kapsayan 3. Dönem Toplu Sözleşme Mutabakatı"İKİNCİ BÖLÜM-EĞİTİM, ÖĞRETİM VE BİLİM HİZMET KOLUNA İLİŞKİN TOPLU SÖZLEŞME" bölümü "Lisansüstü öğrenim gören öğretmenlere ilave ek ders ücreti" başlıklı 8. maddesinde; "(1) Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden yüksek lisans ve doktora yapmış olanlara, fiilen girdikleri dersler için ödenecek ek ders ücretleri sırasıyla %5 ve %15 artırımlı ödenir." hükümleri bulunmaktadır.

Fakat fiilen derse girme imkanı olmayan Rehber Öğretmenlerimiz yapmış oldukları yüksek lisans ve doktoraların karşılığında ek derslerini sırasıyla %5 ve %15 artırımlı olarak alamamaktadırlar.

Bu nedenle fiilen derse girme imkanı olmayan Rehber Öğretmenlerimizin de yapmış oldukları yüksek lisans ve doktoraların karşılığında ek derslerini sırasıyla %5 ve %15 artırımlı olarak almaları hususunda Milli Eğitim Bakanlığının 1/12/2006 tarihli ve 2006/11350 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan, 16/12/2006 tarihli ve 26378 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda değişiklik yapması için Bakanlar Kuruluna teklifte bulunması gerekmektedir.

Ahmet KANDEMİR

 
Memurlar.Net - Özel

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.