1. HABERLER

  2. SORU-CEVAP

  3. Okul ve kurumların kiraya verdiği yerler için damga vergisi ödenir mi?
Okul ve kurumların kiraya verdiği yerler için damga vergisi ödenir mi?

Okul ve kurumların kiraya verdiği yerler için damga vergisi ödenir mi?

Okul ve kurumların kiraya verdiği yerler için damga vergisi ödenir mi?

A+A-

488 sayılı Damga Vergisi Kanunun “Resmi dairelerin mecburiyeti” 26. maddesinde; “Resmi dairelerin ilgili memurları kendilerine ibraz edilen kâğıtların Damga Vergisini aramaya ve vergisi hiç ödenmemiş veya noksan ödenmiş olanları bir tutanakla tespit etmeye veya bunları tutanağı düzenlemek üzere, vergi dairesine göndermeye mecburdurlar.” hükümleri bulunmaktadırlar.

Bu nedenle okullar tarafında kiralan yerler hakkında damga vergisin ödenip ödenmediğinin tespit edilmesi gerekmektedir.

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.