1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. EĞİTİM HABER

  4. 10-11-12 Mayıs İdari İzin Günlerinde Uzaktan Dersler Yapılacak mı?
10-11-12 Mayıs İdari İzin Günlerinde Uzaktan Dersler Yapılacak mı?

10-11-12 Mayıs İdari İzin Günlerinde Uzaktan Dersler Yapılacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 17 günlük tam kapanma açıklamasıyla birlikte 10-11-12 Mayıs tarihlerinde tüm kamu çalışanlarına 2,5 günlük idari İzin verildi. Peki idari izinli olunan günlerde uzaktan eğitim dersleri yapılacak mı ? de Ders Yapılacak mı?

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğanın 17 günlük tam kapanma açıklamasıyla birlikte 10-11-12 Mayıs tarihlerinde tüm kamu çalışanlarına  2,5 günlük idari İzin verildi.

Peki idari izinli olunan günlerde uzaktan eğitim dersleri yapılacak mı? İdari izinli olunan günlerde öğretmenlere ek ders ödenecek mi? 10-11-12 mayıs ek dersleri nasıl olacak?

Tüm kamu çalışanlarının idari izinli sayıldığı 10-11-12 Mayıs İdari İzin Günlerinde Uzaktan Eğitim Dersleri Yapılacak mı? Öğretmen ve idarecilerin ek dersleri ne olacak sorularının cevaplarını sizler için hazırladık.

Toplu sözleşme kazanımlarından biri olan idari izinlerde öğretmen ve idareciler ders görevlerini yerine getirmiş sayılırlar kararı gereğince; 

10 Mayıs Pazartesi TAM GÜN

11 Mayıs Salı TAM GÜN

12 Mayıs Çarşamba YARIM GÜN 

Bu 2,5 gün tüm kamu kurumlarında kamu çalışanları genel idari izinli olduğundan bu günlerde ders yapılmayacaktır.

Tüm öğretmen ve idareciler idari izinli oldukları için üzerlerindeki ders ve yöneticilik görevlerini yapmış sayılacakları için ek derslerini tam alacaklardır.

Ek Dersler hesaplanırken de öncelikle maaş karşılığına bakılacaktır. Ders dışı hazırlık ve planlama / Kulüp ve sınıf öğretmenliği görevlerinden dolayı ödemelerde ise maaş karşılığına bakmadan ödeme yapılacaktır. 

Sadece 12 Mayıs Çarşamba günü yarım gün olduğu için öğretmenlerin saat 14.00e kadar olan derslerine bakılacak ve ona göre ek ders yazılacaktır.

12 Mayıs tarihinde yöneticiler,, BT öğretmenleri ile rehber öğrtmenler ise tam ek ders alacaklardır. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum