1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Aday Öğretmenler Yer Değiştirebilecek Mi?
Aday Öğretmenler Yer Değiştirebilecek Mi?

Aday Öğretmenler Yer Değiştirebilecek Mi?

ADAYLIĞI KALKMAYANLARIN ÖZÜR TAYİNİNE MEB’DEN YEŞİL IŞIK…

A+A-

Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklama:

17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 49. Maddesinin 1/b ve ç bendi ile aynı yönetmeliğin 15 maddesine istinaden 2014 yılının Eylül ayında öğretmenlik mesleğine atanan adayların adaylıkları ancak 2015 yılının Eylül ayında kaldırılabileceği için bu öğretmenlerimiz 2015 yılının yaz tatilinde yapılacak olan aile birliği mazeretine bağlı yer değişikliği işlemlerinde başvuruda bulunamayacağından dolayı  Türk Eğitim-Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıda, mazerete bağlı yer değişikliği işlemlerine ilişkin başvuru tarihleri ve aday öğretmenlerin adaylık sürecinin tamamlanmasına ilişkin takvim belirlenirken bu durumun dikkate alınarak mağduriyetlerin önlenmesi hususunda talepte bulunmuştuk.

Bakanlık tarafından verilen cevapta; aile birliğinin korunması ve aday öğretmenlerimizin herhangi bir mağduriyete uğramamaları için 2015 Ağustos ayı içerisinde yapılması planlanan mazerete ve diğer nedenlere bağlı yer değiştirmelere başvurabilmelerinin sağlanması adına gerekli çalışmaların ivedilikle yürütüldüğü bildirilmiştir.

 

İlgili cevabi yazı için tıklayınız

 

ADAYLIĞI EYLÜLDE KALKACAKLARIN ÖZÜR MAĞDURİYETİ ÖNLENMELİDİR

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.