Ankara TEOG İçin Hazır

Ankara TEOG İçin Hazır

25-26 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek TEOG öncesinde Ankara’nın merkez ilçelerinin İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle gerçekleştirilen toplantıda yapılan hazırlıklar gözden geçirildi.

25-26 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek TEOG öncesinde Ankara’nın merkez ilçelerinin İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle gerçekleştirilen toplantıda yapılan hazırlıklar gözden geçirildi.
 
Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt başkanlığında yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Sertsöz ile Ankara’nın merkez İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı.
 
TEOG’la ilgili olarak daha önce de tüm ilçelerin sınavlardan sorumlu şube müdürlerinin katıldığı ve devamı olan toplantıda, Müdür Yardımcısı Murat Sertsöz, TEOG’un uygulanmasına ilişkin teknik konularla istatistiki verilerin yer aldığı bir sunum yaptı. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 25-26 Kasım’da gerçekleştirilecek TEOG için gerekli tüm çalışmaları tamamladıklarını belirten Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: “Ankara, sınavların başarıyla uygulanmasında oldukça tecrübeli. Öğrenci ve velilerimizin sağlıklı bir sınav yürütülmesine ilişkin beklentilerini önceki senelerde olduğu gibi en iyi şekilde temin edeceğiz. Emniyet güçlerimiz ve maarif müfettişlerimiz de TEOG’un sağlıklı yürütülmesi için yardımcı olacaklar. Öğrencilerimizin sağlıklı ve iyi bir gelecek kurmak adına attıkları bu önemli adımda  herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapması gerekmektedir. Genelgede belirtilen hususların eksiksiz olarak uygulanması TEOG’un sağlığı açısından oldukça önemli. TEOG boyunca her birinizden çalışmalarınızı ciddi bir titizlik içinde yürütmenizi istiyorum.” dedi.
 
Geçen sınavlarda yapılan hataları paylaşan ve tekrar edilmemesi için gerekli tedbirlerin alınmasını isteyen İl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt, ilçelerin çalışmaları hakkında tek tek bilgi aldı ve hazırlıkların tamam olduğunu gözlemledi.
 
Ankara’da TEOG’a girecek 71.675 öğrencimizden 1.253’ünün engelli, 14’ünün evde sınava girecek öğrenci olduğunu söyleyen Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: “Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu sınavda öğrencilerimize 661 okulda, 5.668 salonda, 14.753 sınav görevlisi öğretmenle hizmet vereceğiz. TEOG’un sağlıklı şekilde tamamlanması için hazırız. Şimdiden sınava girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum”dedi. 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.