Asıl Darbeciler

Milletimizin varlığını ortadan kaldırmayı amaçlayan darbe girişimi henüz tam anlamıyla bertaraf edilmeden sebep ve sonuç tahlilleri için vakit müsait olmayabilir. Ancak, bir konu var ki gözümüzün içine adeta dirseğini sokuyor. Neymiş efendim bu bir darbe değil de bir tiyatro imiş. Kalkışmanın daha ilk saatlerinde sosyal medyada ortak bir biçimde kalabalık bir güruh tarafından dile getirilen bu savın sahipleri belli ki daha önceden algı oluşturmak için örgütlenmiş ve yönlendirilmekteydiler. Amaçları belliydi. Ayan beyan ortadaydı. Darbe kalkışmasının hainliği ve vahşeti böylece kahır ekseriyetin nazarından gizlenecek bu sayede de hainler milletin varlığına suikast düzenleyeceklerdi.

***

Hani acemi bir darbe planı, darbe değil tiyatro diyorlar ya bakalım tiyatro mu imiş yoksa asıl darbeciler bu vahşete “tiyatro” diyenler mi imiş.

* Darbe, gerçekte sabah 03.00 de tam teşekküllü planlanmıştı. Fakat Genelkurmay Başkanı hareketliliği fark edip karargâhta kaldı. Ne var ki Paşa’nın en yakınında bulunan muvazzaflar dahi bu hain girişimin içindeydiler. Hainler olayı derhal İstanbul’a bildirdiler. Bu yüzden operasyon 5 saat erken başladı. Bir nevi prematüre doğdu bu meşum darbe girişimi. Darbe dediğin herkes uykuda iken sabah erken saatlerde olur, akşam akşam darbe mi olur diyen saflara duyurulur.

* İstanbul Arnavutköy'de tank birliğindeki binbaşı olayı fark edip emniyeti aradı, belediyenin iş makinaları kışlanın kapısını kapattı, orada 2 albay 1 polis şehit oldu, ama tanklar çıkamadı, elhamdülillah.

* Malatya'da 8 adet kargo uçağı mühimmatı Türkiye'ye dağıtmak için yüklendi, fakat belediye uçuş pistine itfaiye ve belediye araçlarını park etti, uçaklar kalkamadı. Bu hain kalkışmanın bertaraf edilmesinde Malatya’nın rolü tarihe altın harflerle yazılacaktır.

* Özel Kuvvetler Karargâhına giren tuğgenerali bir astsubay alnından vurdu ve şehit oldu. Karargâhtaki bütün plan çöktü. 15 Temmuz’un gerçek kahramanların başında bu şehit astsubayımız var.

* Cumhurbaşkanının bir haftadır yeri bilinmiyordu, hain yaveri yerini söyledi ama yine operasyonun erken başlamasından dolayı Cumhurbaşkanı oteli terk ettikten sonra hainler geldi. 

* Cumhurbaşkanı ölümü göze alarak İstanbul’a uçtu, TC Ana uçağı yerine TK8464 yani tarifeli bir uçuş kodu ile İstanbul’a indi. Eğer Ankara'ya inseydi helikopterler havalimanında veya Külliye’de vurmak için hazır bekliyordu. 1. Ordu Komutanı olaya el koydu sizi acilen İstanbul’a bekliyoruz dedi...

* TÜRKSAT ve Telekom da ve bilumum yerlerde sivil ve polis direnişleri oldu hesap tutmadı, iletişimi kesemediler. Telekom Acıbadem müdürlüğünde muhtar bile şehit oldu...

* Vatan caddesine giden panzerlerin içinde emniyetten atılan Fethullahçı emniyet amiri bile hazırdı. Darbe olduğunda o hain Emniyet müdürlüğü koltuğuna oturmak için Vatan Caddesine gitti. Şu an Vatan Caddesi’ndeki emniyette nezarette...

*Tabi halkı tamamen unutmuşlardı. Aslında onların planında Cumhurbaşkanı'nın 4.5 G ile canlı yayın yapacağı yoktu. Çünkü saat gece 03.00 de Cumhurbaşkanı yakalanmasa bile iletişim tamamen kesilmiş olacaktı ve kimse sokak çağrısı yapamayacaktı..

Bunun gibi yüzlerce olay var. Yani kusursuz plan yapanlar Allah'ın planlarını düşünemediler…

***

Ey benim gezi zekâlı vatandaşım!

Bu hain kalkışmaya hala “tiyatro” diyorsan eminim ki bu tiyatroda senin de bir rolün var.

Eğer ben dürüst bir vatandaşım diyorsan çık, rolünü millete söyle.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.