Bakan Soylu'dan Memurlara Müjde!

Bakan Soylu'dan Memurlara Müjde!

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı ziyaret eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, kısa vadede Memur-Sen'in de içerisinde bulunacağı Çalışma Grubunun hayata geçirilerek, belli bir takvimde yapılacak toplantılar sonrasında, talep ve beklen

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı ziyaret eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, kısa vadede Memur-Sen'in de içerisinde bulunacağı Çalışma Grubunun hayata geçirilerek, belli bir takvimde yapılacak toplantılar sonrasında, talep ve beklentilerin kazanıma dönüştürüleceği müjdesini verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ı ziyaret etti.

Memur-Sen Genel Merkezi’nde gerçekleşen ziyarette, Bakan Süleyman Soylu ve Genel Başkan Ali Yalçın’ın bir süre baş başa görüştü, ardından Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri, Memur-Sen’e bağlı sendikaların başkanları, Bakan Yardımcısı Orhan Yiğin ve Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu ile birlikte geniş katılımlı istişare toplantısı yapıldı.

Talepler ve sorunlar Bakan Soylu’ya iletildi

Ali Yalçın, 3. Dönem Toplu Sözleşme’de 2016 yılı içerisinde gerçekleştirilmesi öngörülen hükümler ile 2016 Ocak ayı sonuna kadar gerçekleştirilmesi gereken hükümlerin ivedilikle sonuçlandırılmasını istedi. Yalçın, bugüne kadar KPDK’da gündeme getirilen ve üzerinde değerlendirme yapılan konuları da Bakan Soylu’ya iletti.

Yalçın, gelişen yeni durumlar, ekonomik değişimler neticesinde ortaya çıkan sorunları ve talepleri de Bakan Soylu’ya sundu.

Kazanımlar hayata geçiriliyor

Bakan Süleyman Soylu, görüşmede, Memur-Sen yönetimine teşekkür ederek, Memur-Sen’in kamu görevlilerine yönelik mali, sosyal ve özlük haklarının geliştirilmesindeki etkisinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bakan Soylu, Ali Yalçın’ın ifade ettiği konular hakkında çalışmaların devam ettiğini, bazı bakanlıkların konulara ilişkin görüşlerinin alınarak kamu görevlileri lehine sonuçlar doğuracak kazanımlar için sona gelindiğini kaydetti.

Bakan Soylu, kısa vadede Memur-Sen’in de içerisinde bulunacağı Çalışma Grubu’nun hayata geçirilerek, belli bir takvimde yapılacak toplantılar sonrasında, talep ve beklentilerin kazanıma dönüştürüleceği müjdesini verdi. 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum