Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğünden:, Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununa göre aşağıda belirtilen anabilim dallarına Öğretim Üyesi alınacaktır.

Başvurular 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri ve kanunda belirtilen Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Üniversitemizin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltme-Atama İlkeleri ve Uygulama Esaslarına göre yapılacaktır.

Profesör kadroları daimi statüde olup, başvuracakların başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmişlerini, Doçentlik Belgelerinin onaylı örneklerini, yayın listelerini, başlıca araştırma eserini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 (altı) nüsha dosyayı ekleyerek,

Doçent kadroları daimi statüde olup, başvuracakların başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmişlerini, yayın listelerini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosyayı ekleyerek Doçentlik Belgelerinin onaylı örnekleri ile birlikte bu ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığı’na,

Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracakların başvurdukları anabilim dalını ve 2547 sayılı Kanunun 23.maddesinin b fıkrasının 2 numaralı bendi uyarınca yapılacak sınava esas olmak üzere yabancı dillerini belirten dilekçelerine kısa özgeçmişlerini, Doktora belgelerini ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosyayı ekleyerek,

Bu ilanın yayın tarihinden itibaren 15 (on beş) gün içerisinde ilgili birimlere başvurmaları gerekmektedir.

Başvurularda hazırlanacak olan formlar Üniversitemiz web sayfasında bulunmaktadır.

Postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

NOT: (*) Bulunan anabilim dallarında yabancı dilde öğretim yapıldığından, Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelikte belirtilen şartlara sahip olmak.

İLGİLİLERE DUYURULUR.

 

BİRİM/ANABİLİM DALI/

ANASANAT DALI/PROGRAMI

UNVAN

ADET

NİTELİKLER

BUCA EĞİTİM FAKÜLTESİ

 

 

 

Biyoloji Eğitimi

Profesör

1

Alan Eğitimi (Biyoloji Eğitimi) bilim alanında doçentliğini almış olmak ve toprak-bitki ilişkileri konusunda çalışmaları olmak.

Matematik Eğitimi

Profesör

1

Matematik bilim alanında doçentliğini almış olmak. Matematik Eğitimi ve Polinomların Maksimum Modülleri konusunda çalışmaları olmak.

Kimya Eğitimi

Doçent

1

Alan Eğitimi (Kimya Eğitimi) bilim alanında doçentliğini almış olmak. Organik kimya eğitimi konularında çalışmaları olmak.

BUCA EĞİTİM FAKÜLTESİ

Tarih Eğitimi

Doçent

1

Alan Eğitimi (Tarih Eğitimi) bilim alanında doçentliğini almış olmak. Türkiye Cumhuriyetinin İlk Müfredat Programları ve Ders Kitapları konusunda yayınları olmak.

EDEBİYAT FAKÜLTESİ

 

 

 

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı (*)

Yard.Doç.

1

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı alanında lisans, yüksek lisans ve doktora derecesi almış olmak; Amerikan Tiyatrosu ve Romanı alanında yayın yapmış olmak.

Psikometri

Yard.Doç.

1

Psikometri anabilim dalında doktorası olmak, örtük sınıf analizi ve ölçme eşdeğerliği alanlarında çalışmaları olmak.

FEN FAKÜLTESİ

 

 

 

Zooloji

Yard.Doç.

1

Kurbağalarda iskelet sisteminin osteolojisi ve yaş tayini ile ilgili uluslararası alanda çalışmalar yapmış olmak. İngilizce yabancı dil puanı YDS sınavından 80 ve üzeri veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ

 

 

 

Film Tasarım ve Yönetmenliği

Yard.Doç.

1

Sinema-TV Bölümü lisans programından mezun olmak. Doktorasını Sinema-TV Bölümünde yapmış olmak. Türkiye Sineması ve Sinema Estetiği alanlarında çalışmalar yapmış olmak. En az 5 yıl akademik deneyime sahip olmak.

Moda Giyim Tasarımı

Yard.Doç.

1

Güzel Sanatlar Fakültelerinin Tekstil Bölümünden mezun olmak. Tekstil anasanat dalında yüksek lisans ve sanatta yeterlik yapmış olmak. Moda Giyim Tasarımı alanında 10 yıllık akademik deneyime sahip olmak.

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

 

 

 

Mekanik (Makine)

Yard.Doç.

1

Makina Mühendisliği Bölümü Mekanik Programında Doktora yapmış olmak. İyonik polimer metal kompozit aktüatörler ve sandviçkompozitler konularında yayınları olmak.

MİMARLIK FAKÜLTESİ

 

 

 

Restorasyon

Yard.Doç.

1

Restorasyon Anabilim Dalında doktora yapmış; modern mimarlık mirasının korunması ve cumhuriyet dönemi konut mimarlığı konularında çalışmaları bulunmak.

Bina Bilgisi

Yard.Doç.

1

Bina Bilgisi Anabilim Dalında doktora yapmış; toplumsal çevre eğitimi ve çocuk-mimarlık konularında çalışmaları bulunmak.

TIP FAKÜLTESİ

 

 

 

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları

Yard.Doç.

1

-

İZMİR MESLEK YÜKSEKOKULU

 

 

 

Pazarlama Programı

Yard.Doç.

1

Doktorasını İşletme anabilim dalında yapmış olmak ve sürdürülebilir tüketim ve internetten alışveriş alanında yayınları olmak. En az 4 yıl Yükseköğretim Kurumunda alanında ders verme deneyimine sahip olmak.

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı

Yard.Doç.

1

Doktorasını Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri anabilim dalında yapmış olmak ve Kadın İstihdamının desteklenmesi ve akademide iş yaşam dengesi alanında yayınları olmak. En az 10 yıl Yükseköğretim Kurumunda alanında ders verme deneyimine sahip olmak.

Elektronik Haberleşme Teknolojisi Programı

Yard.Doç.

1

Doktorasını Elektrik ve Elektronik Mühendisliği anabilim dalında yapmış olmak ve kablosuz iletişim alanında yayınları olmak. En az 10 yıl Yükseköğretim Kurumunda alanında ders verme deneyimine sahip olmak.

Elektronik Haberleşme Teknolojisi Programı

Yard.Doç.

1

Doktorasını Fizik Öğretmenliği Programında yapmış olmak ve Elektrostatik konularının hibrit model ile öğretimi üzerine yayınları olmak. En az 4 yıl Yükseköğretim Kurumunda alanında ders verme deneyimine sahip olmak.

BERGAMA MESLEK YÜKSEKOKULU

 

 

İş Makineleri Operatörlüğü Programı

Yard.Doç.

1

Maden İşletme de doktora yapmış olmak. Yükleyici ve kırıcı makinaların verimi ve seçimi konularında bilimsel yayınları olmak.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.