Eğitim-Bir-Sen'den Talip Geylan'a "Külhanbeyi" Cevabı!

Eğitim-Bir-Sen'den Talip Geylan'a "Külhanbeyi" Cevabı!

Eğitim Bir Sen İstanbul 3 No'lu Şube Başkanı Erol Ermiş'ten, TES Genel Başkanı Talip Geylan'a cevap geldi.

Sosyal medya üzerinden Ümraniye Cumhuriyet Anaokulu Müdürü hakkında hukuki işlem yapılmasını isteyen TES Genel Başkanı Talip Geylan'a Eğitim Bir- Sen'den cevap geldi. Konuya ilişkin EBS İstanbul 3 No'lu Şube Başkanı Erol Ermiş şu ifadelerde bulundu...

ASLINDA NE OLDU???

Malum olduğu üzere ana okullarında teneffüs yok malesef. TES şube başkanı yanındaki iki arkadaşıyla birlikte sendikasız öğretmenlerle görüşme yapmak istiyor. Müdüre Hanım, öğretmenleri şu anda dersten alamam, öğle vakti öğretmenlerin çıkış saatinde gelin sizi görüştüreyim diyor, ancak arkadaşlar sinirlenip okulu terk ediyorlar, ilçe mem'i ve bazı yerleri arıyorlar.

Akşama da TES'in genel başkanı aşağıdaki paylaşımı yapıyor. “Niye geldiniz, öğretmenlerle sizi görüştürmem, burada sendikacılık yaptırmam." şeklindeki ifadeler müdüre hanım tarafından kullanılmamıştır.

Sayın genel başkan, biz son derece nahif bir kişiliğe sahip müdüre hanımın külhanbeyi tavırlar sergilemeyeceğinden çok eminiz. Bu tür tavırları kimlerin sergilediğini siz çok daha iyi bilirsiniz. Biz de zaman zaman sendikanıza üye yöneticilerle sorun yaşıyoruz ancak sizin gibi tek taraflı bilgilenerek açıklama yapmıyor, meseleyi muhataplarıyla görüşüp çözmeye çalışıyoruz.

Sayın genel başkan, sizden müdüre hanımı haksız yere suçlamak yerine anaokullarında teneffüs sorununa değinmenizi beklerdik. Keşke olayı anlayıp dinlemeden paylaşım yapacağınıza önce bir araştırsaydınız, mesela müdüre hanımı arasaydınız. Sayın genel başkan, sataşmadan, hedef göstermeden, suçlamadan... sendikacılık yapmak mümkün. Paylaşımınızdaki bazı ifadeleri de size yakıştıramadım. Bu vesile ile MEB'i bir kez daha anaokulu öğretmenlerinin teneffüs sorununu çözmeye davet ediyorum.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.