1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. EĞİTİM HABER

  4. Eğitim-Sen "İhtiyaç Fazlası İmam Hatip Liseleri, Akademik Liselere Dönüştürülsün!" Dedi!
Eğitim-Sen "İhtiyaç Fazlası İmam Hatip Liseleri, Akademik Liselere Dönüştürülsün!" Dedi!

Eğitim-Sen "İhtiyaç Fazlası İmam Hatip Liseleri, Akademik Liselere Dönüştürülsün!" Dedi!

Eğitim-Sen: MEB’den İhtiyaç Fazlası İmam Hatip Anadolu Liselerinin Akademik Eğitim Veren Anadolu Liselerine Dönüştürülmesini Talep Ettik!

A+A-

Eğitim-Sen, MEB’den İhtiyaç Fazlası İmam Hatip Anadolu Liselerinin Akademik Eğitim Veren Anadolu Liselerine Dönüştürülmesini Talep Etti.

İşte Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklama:

Son yıllarda illerimizde birçok okulumuzun imam hatip Anadolu liselerine dönüştürülmesi ve diğer Anadolu liselerinde yeni okul ve dersliklerin eğitime kazandırılamaması sebebiyle, Anadolu liselerine tespit edilen kontenjan sayılarının çok üstünde öğrenci yerleştirilmesi durumu yaşanmaktadır. Bu okullardaki, kütüphane, laboratuar, müzik-resim odaları gibi alanların dersliğe çevrilerek derslik ihtiyacına çözüm bulunmaya çalışılmaktadır. Bu da yetersiz kalınca imam hatip Anadolu liselerinin boş dersliklerinin kullanılması yoluna gidilmektedir.

Öğrencilerimizin istediği okullarda uygun mevcutlarla düzenlenmiş dersliklerde nitelikli bir eğitim ortamında bulunabilmeleri gerekmektedir. Mevcut sorunu aşabilmek için, belirlenmiş kontenjan sayılarının çok altında öğrenci alan, birçok dersliği kullanılmayan, ihtiyaç fazlası imam hatip Anadolu liselerinin akademik eğitim veren Anadolu liselerine dönüştürülmesi önem arz etmektedir. LGS sınav sonuçlarının açıklanması ve öğrenci tercihlerinin yapılmasından önce bu düzenlenmenin ivedilikle hayata geçirilmesini talep ediyoruz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.