Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun Adı Okulda Yaşayacak

Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun Adı Okulda Yaşayacak

İzmir il milli eğitim müdürlüğü Fırat Yılmaz Çakıroğlu nün ismini yaşatıyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ismini yaşatıyor.

20 Şubat 2015 tarihinde Ege üniversitesi kampüsünde öğrenciler arasında çıkan arbedede  bıçaklanarak yaşamını yitiren Çakıroğlu’nun ismi Bornova da  okulda yaşatılacak. 

1 Ocak 1991 doğumlu Çakıroğlu öğretmen bir annenin çocuğu olup Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4 sınıfında okuyordu. Tarih bölümü öğrencisi olan Çakıroğlu, öğretmen olabilmek için formasyon dersleri alıyordu. 

Gelecekte  öğretmen olma hayali ve ideali vardı. 

Şehitlerimizin isimlerini okullara vererek ebedîleşmesini sağlayan İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 20 Şubat 2015 gün öğretmen adayı Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismini, kendisinin de bir dönem ikamet ettiği ve Hakk’a yürüdüğü yer olan Bornova ilçesinde bir ilkokula verdi. 24 Kasım 2019 da öğretmeneler gününde okula “ Fırat Yılmaz Çakıroğlu İlkokulu”  tabelası asılarak öğretmen adayının ismi okulda yaşatıldı .

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından daha önce de Bayraklı Adliyesi'ndeki terör saldırısında şehit olan trafik polisi Şehit Fethi Sekin ile Mübaşir Musa Can'ın adlarını Bayraklı ve Bornova'da bulunan iki okula verilmişti. 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü şehitlerine gençlerine ve öğretmenlerine sahip çıkmaya devam ediyor. 

PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül, şehit öğretmenler Necmettin Yılmaz, Şenay Aybüke Yalçın olmak üzere 7 şehidin ismini 7 okula verilmişti.

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, ülkesi için şehit olan, asker, öğretmen ve sivilleri unutmadı. Müdürlüğün aldığı karar doğrultusunda şehitlerin isimleri okullara verilerek yaşatıldı.

Çakıroğlu’nun ismi üç yüz öğrencinin eğitim aldığı Bornova da bulunan ve açılışı yapılacak olan “Fırat Yılmaz Çakıroğlu İlkokulu”n da ebediyen yaşatılacak. 

 Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isminin verildiği okulun açılışı ise 29 Kasım 2019 tarihinde saat 14:00 de gerçekleştirilecek.img-20191127-wa0005.jpgimg-20191127-wa0003.jpg

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.