Hakkımızda

Eğitimin Nabzı Bu Portalda Atıyor!

Türkiye’de en çok merak edilen konulardan birisi eğitim sistemine dair değişiklikler ve yeniliklerdir. Cumhuriyet tarihi boyunca milli eğitim sistemin değişen iktidarlarla beraber baştan sona yeniliklere muhatap olması, olgun ve güvenilir bir eğitim sisteminin varlığının hissedilememesine neden oldu.

Ülkemizde çocukların eğitimsel anlamda diğer ülkelere nazaran yetersizlik içerisinde olmasının en temel sebebi de budur. Sürekli güncellenen ve değişen eğitim sistemiyle beraber yaşanan sıkıntı ve sorunlar. Tam mevcut eğitim sistemine adapte olunacakken arkasından kökten değişiklik içeren mevzuatların gelmesi kafa karıştırıyor.

Turkiyeegitim.com ile sistem derinlemesine takip ediliyor!

Portal haberciliğine yönelik yaptığı yayınlarla yıldızı parlamaya başlayan turkiyeegitim.com, basit bir internet haberciliğinden çok daha fazlasını sunmak için yayın hayatı boyunca eleştirel gazetecilik kurumlarını pratiğe en iyi dönüştüren internet üzerinden yayın yapan sitelerden birisi oldu. Eğitim haberleri yayınları, eğitime dair gelişmelerin irdelenmesi, atamalar, personel politikaları ve Türkiye gündemine dair tüm gelişmeler eleştirel bakışla tartıldı ve okuyucuya aktarıldı.

Bu nedenle turkiyeegitim.com haber portalının internet gazeteciliğine sunduğu muazzam bir örnek söz konusu.  Abone olunan ajanslardan derlenenlerin değil, bunun bir tık ötesine de geçerek özgün haberciliğe katkı sunabilecek bir internet haberciliği portresi ortaya koydu. Kendi alanında yapmış olduğu fikirsel yayınlarla ülkemizin ihtiyacı olan fikirsel üretime de katkı sunması açısından bir değer ifade eden yayın politikası ortaya koyuyor.

Salt eğitim  haberleri veya ülkemizdeki personel politikalarında yaşanan değişim ve gelişimi aktarmak değil, eğitimin sorunlarına yönelik çözüm vaat eden sivil toplum kuruluşlarının araştırmalarından da faydalanarak kamuya bilgi edinebilecekleri ve haklarını savunabilecekleri doneleri de aktarmak internet haberciliği açısından büyük bir örnek teşkil ediyor. Bu nedenle turkiyeegitim.com kadrosuna sunulacak bir takdir borçtur. Yayıncılığı fikirsel bazda ele alarak, kopyala yapıştır döngüsü içerisinde bilgi benzerliklerine değil bilgi zenginliklerine yol açacak şekilde algılamak ve bunu gereğini yapmak iyi bir kadronun mevcut olmasıyla mümkün olabilir. Aksi durumda zaten yayın hayatına başlayan bir portalın 10 sene sürdürülebilir olması düşünülemez.

Şimdi hem eğitim haberlerine yönelik kapsamlı bilgi sahibi olmak ve kamuya, resmi ve ÖSYM tarafından yapılan sınavlar hakkında haberlere erişmek için turkiyeegitim.com sitesini takip edebilirsiniz.