1. HABERLER

  2. İLAN

  3. AKADEMİK İLANLAR

  4. Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı
Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Harran Üniversitesi Rektörlüğünden:

A+A-

Harran Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun,  Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Harran Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru İçin Gerekli Koşullar ve Uygulama Esaslarının ilgili maddeleri uyarınca aşağıda belirtilen anabilim dallarına öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşulları taşımaları gerekmektedir.

1 - Doçent kadroları daimi statüde olup, adaylar başvuracağı kadronun birim ve anabilim dalını belirtilen müracaat dilekçelerine 2 (iki) adet vesikalık fotoğraf ile birlikte tüm dosyalarına aslı veya onaylanmış doçentlik belgelerini, diğer öğrenim belgelerini, özgeçmişlerini, nüfus cüzdanı fotokopilerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını ekleyerek 4 (dört) takım halindeki dosyalarını personel daire başkanlığına şahsen teslim edeceklerdir.

2 - Yardımcı Doçentlik kadrosuna başvuracak adaylar, başvuracağı kadronun birim ve anabilim dalı ile yabancı dilini belirten müracaat dilekçelerine lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgelerinin aslı veya onaylanmış suretlerini, ÜDS/KPDS veya diğer yabancı dil belgelerini, özgeçmişlerini, askerlik durum belgelerini, nüfus cüzdanı fotokopisini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (Dört) takım dosyayı ekleyerek ilgili fakülte dekanlıkları ve yüksekokul müdürlüklerine şahsen teslim edeceklerdir. (Viranşehir Sağlık Yüksekokulu Yardımcı Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar başvuru evraklarını Rektörlük Personel Daire Başkanlığına teslim edeceklerdir.)

3 - 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Harran Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru İçin Gerekli Koşullar ve Uygulama Esasları Kriterlerinde (Söz konusu kriterler www.harran.edu.tr adresinde bulunmaktadır) belirtilen koşulları sağlayamayan öğretim üyeleri adaylarının başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

4 - Adayların bu ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 (Onbeş) gün içerisinde ilgili birimlere gerekli evrakları teslim etmeleri gerekmektedir. Süresi içerisinde şahsen yapılmayan müracaatlar ile eksik belgeyle yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

4 - Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gereklidir.

6 - Diğer ayrıntılı bilgiler için Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının 0 414 318 30 26 nolu telefonu ile ilgili dekanlık ve yüksekokul müdürlüklerinden bizzat başvurularak öğrenilebilir.

 

 

Doçent

Yrd. Doç.

 

FAKÜLTE / ANABİLİM DALI

Kad. Der.

Adet

Kad. Der.

Adet

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 

Endüstri Mühendisliği

1

1

  

Üretim teknolojileri, yeni ürün geliştirme ve tasarımı konularında çalışmaları olmak

TIP FAKÜLTESİ 

Enfeksiyon Hastalıkları

  

3

1

Çoğul İlaç dirençli A. Baumannii İzolatlarının Pulsed field JelElektroforez ile klonal ilişkilerinin araştırılması üzerine çalışması olmak

Göğüs Hastalıkları

  

1

1

Çevresel Asbest maruziyeti olan olgularda süperoksit dismutaz genpolimorfizmlerinin araştırılması üzerine çalışması olmak

Anesteziyoloji

  

1

1

Supraklavikular brakiyal plexus bloğunda levobupivacaine eklenentramadol hidroklorürün farklı dozlarının postoperatif analjezi üzerine etkileri konusunda çalışmaları olmak

Histoloji-Embriyoloji

  

1

1

Tüp bebek konusunda sertifika sahibi olmak ve bu konuda 5 yılllıkdeneyimi olmak.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

  

1

1

Çocuk endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları yan dal uzmanı olmak

İç Hastalıkları

  

1

1

Brusellozda kanama diatezi konusunda çalışması olmak

Nöroloji

  

3

1

Epilepsi alanında çalışmış olmak

VİRANŞEHİR SAĞLIK Y.O. 

Çocuk Sağlığı ve Hast. Hemşireliği

  

4

1

Polen ve tohum morfolojisi, aeropalinoloji ve melissopalinolojialanlarında çalışma yapmış olmak

AKÇAKALE MYO 

Organik Tarım

  

3

1

Buğdaygil ve Baklagil karışımları üzerine gübrelemenin verime katkıları alanında çalışma yapmış olmak

TOPLAM

 

1

 

9

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.