Hükümet karar verdi! 5 yeni bakanlık geliyor

Hükümet karar verdi! 5 yeni bakanlık geliyor

Hükümet bakanlık sayısında değişikliğe gidiyor. 5 yeni bakanlık kurulacak...Bazı bakanlıkların ise yapısı değişecek.

1 Kasım seçimelrinin ardından "Kimler bakan olacak?" sorusu kulislerde konuşulmaya başlandı. Mevcut bakanların büyük ölçüde yerini koruyacağı, yeni bakanların ise, kurulacak yeni bakanlıklarda değerlendirileceği gündemde. 

Hükümet yeni bir karar aldı. Bakanlıkların bazılarının ayrılması gündemde...5 yeni bakanlığın kurulması düşünülüyor. İşte o bakanlıklar....

Gümrük ve Ticaret, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme, Orman ve Su İşleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gençlik ve Spor gibi bakanlıkların da yapısal değişikliğe tabi tutulması gündemde.

Habertürk'ün haberine göre AK Parti’nin uzak ara tek başına iktidarı yakalamasının ardından, yeni kurulacak kabine ile birlikte bakanlıkların da revizyona tabi tutulması bekleniyor.

13-004.jpg

YENİ BAKANLIKLAR ŞUNLAR
Habertürk'ün haberine göre Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, Kültür Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı olarak ayrılması; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Çevre Bakanlığı ve Şehircilik Bakanlığı olarak iki farklı bakanlık çatısı altında yeniden yapılandırılması yönünde çalışma yapıldığı öğrenildi.

BAKANLIKLARDA YAPISAL DEĞİŞİKLİĞE GİDİLİYOR
Gümrük ve Ticaret, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme, Orman ve Su İşleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gençlik ve Spor gibi bakanlıkların da yapısal değişikliğe tabi tutulması gündemde. Yapısal değişikliklerle birlikte bakanlık sayısının 25’ten 30’a kadar çıkabileceği belirtiliyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum