1. YAZARLAR

  2. Adil Gülmez

  3. İki Trafik Kazası ve Şüpheli Ölümler
Adil Gülmez

Adil Gülmez

Adil Gülmez
Yazarın Tüm Yazıları >

İki Trafik Kazası ve Şüpheli Ölümler

A+A-

Prof.Dr.Esat Coşan Hoca Efendi Avusturalya’da geçirdiği bir trafik kazası neticesinde 2001 yılında  vefat etti.

4 Şubat 2001 gecesi Türkiye saati ile 04.00'te Sidney yakınlarındaki Dubbo şehrinde meydana gelen kazada, Coşan'ın damadı Prof. Dr. Ali Yücel Uyarel de vefat etti.

Bir televizyon kanalında Coşan'ın ölümü ile ilgili konuşan Dr. Ramazan Kurtoğlu, bu ölümün "bir istihbarat örgütünün modeliyle ortadan kaldırma" şeklinde gerçekleştiğini ve bir suikast olduğunu ifade etti.

Kurtoğlu şu ifadeleri kullandı;

"Türkiye'ye yapılan bu din operasyonu rahmetli Esad Coşan'ın Avustralya'da damadı ile birlikte öldürülmesiyle başladı. Burada konuşamayacağımız şeyler var. Esad Coşan çok ilginç bir trafik kazasında bir istihbarat örgütünün modeliyle ortadan kaldırıldı. Ben o hadiseden sonra 'eyvah din üzerinden bizi de vuracaklar' dedim."

O model, kimin yöntemi?

Dr. Ramazan Kurtoğlu’nun konuştuğu programdan haberdar olan bir dostum şunları söyledi:

“Bu yöntemi kimin kullandığını anlamamız için bu öldürme biçiminin kullanıldığı önemli kişilerin ölümüyle sonuçlanan sözde trafik kazalarına bakmamız gerekiyor. Benim aklıma hemen Prenses Diana’nın öldürüldüğü trafik kazası süsü verilmiş suikast aklıma geldi.”

19 Ağustos 2013 tarihli Hürriyet Gazetesindeki bir haber bize aradığımız yöntem sahibini gösterir nitelikte. Faruk Zapçı ve Aynur Tattersall’ın haberi aynen şöyle:

Fransa’nın başkenti Paris’te, 1997 yılında bir trafik kazasında hayatını kaybeden eski İngiltere Prensesi Diana ve Dodi el Fayed’in ölümüyle ilgili bir flaş gelişme yaşandı. Prenses Diana, sevgilisi Dodi el Fayed ve Fransız şoförlerinin İngiliz Ordusu’nun elit komando birliği SAS’ten bir çavuş tarafından öldürüldüğü istihbaratını alan Scotland Yard, bu gelişmeyi ciddiye aldıklarını açıkladı.

Yayınladığı bildiride Metropolitan Polisi, Paris’te 31 Ağustos 1997’de tünelde meydana gelen kazayla ilgili elde ettiği yeni istihbaratın doğruluk derecesini Özel Suç ve Operasyonlar kumandasındaki uzmanlarına araştırtacaklarını bildirirken ilk Paget araştırmasının üç yıl sürmesi ve çok pahalıya patlaması nedeniyle, “Yeni bir soruşturma başlatmıyoruz ve araştırmamız Paget Operasyonu kapsamında değil” demekle yetindi. Ancak bulgulara göre yeni bir soruşturma açılması bekleniyor.

BBC ayrıntılara girmeden yeni istihbaratın polisin eline geçtiğine değinirken SKY Televizyonu verdiği ilk haberlerde istihbaratın son birkaç gün içinde eski bir askerin kayınpederi ve kayınvalidesi tarafından polise sızdırıldığını bildirildi. Bu istihbaratta Prenses Diana’nın ölmeden önce tuttuğu Günlüğü’nün varlığına dikkat çekildi.

Diana ve Dodi el Fayed’in ölümlerinin Yargıç Lord Scott Baker başkanlığında bir kurul tarafından 2007-2008 yıllarında Yüksek Kraliyet Mahkemesi’nde soruşturulduğuna dikkat çeken Metropolitan Polis, ayrıntılara girmedi ama Mirror Grubuna bağlı Sunday People gazetesi, istihbaratın kaynağı tarafından elle yazılmış mektubu yayınladı.

SAS’ın Prenses Diana’nın ölümünün arkasında olduğunu ileri süren 7 sayfalık mektuptan Savunma Bakanlığı’nın ve Askeri Savcılığın yazıldığı 2011 yılı Eylül ayından beri haberdar olduğu anlaşıldı.

Prof.Dr. Esat Coşan Hocaefendi ve damadı Prof. Dr. Ali Uyarel’in vefat ettiği trafik kazasının olağan bir trafik kazası mı yoksa trafik kazası süsü verilmiş bir suikast girişimi mi olduğu netleştirilmelidir. Devletimizden konunun öncelikle araştırılması için girişimlerde bulunması gerekiyor.

***

Rahmetli Esat Coşan Hocaefendi, halk tarafından saygı gören sevilen bir insandı. Özellikle eğitim düzeyi yüksek mütedeyyin insanlar bir başka severlerdi Coşan’ı. Aşağıda merhumun çok anlamlı bir yazısını okuyacaksınız. Kim bilir, Coşan’ı ortadan kaldırmak isteyenler onu bu yazısı yüzünden katletmiş olabilirler. Doğrusunu Allah bilir.

...İslâm'da cemaatle beraber olunması tavsiye edilir. Cemaatle beraber olmak "hakla", "hakikatle" beraber olmaktır! Tek başına olsa bile, hakikatle beraber olan cemaattir. Hakikatten kopmuş olanlar, milyonlarca da olsa tefrikadadır.

Bugün maalesef tüm İslam alemi emperyalist güçlerin sultası altındadır. Kuş uçurtmazlar, takip ederler. Hem de kendisi takip etmez. Amerika seni John'la takip etmez, Smith'le takip etmez. Adı senin benim gibi olan Müslümanla takip eder; canına okur. O milletin içinden çıkmış hain vasıtasıyla takip eder ve millete en büyük zararı, kendi içinden çıkmış insanlara yaptırır. Parayla satın alır, ajan edinir ve öyle kullanır.

...Herkese ajan demiyoruz; metod bilmediğinden, ilimden uzak olduğundan emperyalist onu kullanır, fark etmez. Sahte bir takım organizasyonlar var, topluyorlar insanları etraflarında, ondan sonra onları toptan satıyorlar! Götürüyor, olmadık yere bağlıyor. Mü'min feraset gözüyle bunları anlayabilmeli. Hizmet ediyorum diyen insanları, organizasyonları irfan teraziniz ile tartın!

...Böyle birtakım insanlara, organizasyonlara körü körüne bağlanmayın! Her birinize istiklâl tavsiye ediyorum. Hür olun hizmeti kendiniz tespit edin, yapmaya çalışın!

Emperyalistlerin türlü oyunları var. İslâm, bir kimsenin hizmetiyle yürüyecek hale gelirse, o kimseyi yok ederler, öldürürler, satın alırlar, tehdit ederler. Ne yapmak lâzım?

Hizmeti yaygınlaştırmak lâzım, herkesin lider olması lâzım. "Tek lider, vazgeçilmez insan!" diye bir şey olmaz. Bakın, Filistinli çocuklarla niye başa çıkamıyorlar? Hepsi lider.

...Bir lidere, tek hocaya, tek ekibe bağladığı bir yığın insanı, böyle üzüm salkımını sapından tutar gibi, istediği yere götürüyor!

Onun için, teşkilât kurdurtuyorlar; teşkilâtın başına kendi adamlarını -hain bir kimseyi- koyuyorlar. Öteki insanların hepsini, üzüm salkımı gibi oraya buraya götürüyorlar.

...Müsaadeli, ağabeyli, bilmemneli hizmet olmaz. Tâbî olmayın kimseye! Bana da tâbî olmayın! Bana tâbî olursanız, beni sıkıştırırlar. Ondan sonra, "Sen bu adamlarına şöyle yap!" derler. İslâm'a, Allah’ın emrine tâbî olun! Allah’ın dinine hizmet edin! Tek başınıza olsanız da, hakla beraber olun! O zaman İslâm kalkınır; başka türlü kalkınamaz! "Aa, efendim, dirlik, düzenlik, birlik, beraberlik, organizasyon bozulmasın" diyorlar.

Her biriniz İslâm için, kendinizin dünyada kalmış tek adam olduğunuzu düşünün. Ama senin gibi aynı hedefe yürüyen başka insanlar varsa; onlarla da işbirliği yap! Yapmıyorsa, silkele at be! Sen onu sırtında taşımak zorunda mısın? Beni sırtında taşımak zorunda mısın? Kimse kimseye hürriyetini vermesin! Hürriyet aziz şeydir. İnsan, ancak Allah'a kul olur.

"Allahım! Ancak sana kulluk eder ve yalnız senden yardım dileriz."

Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.